Новини, події, оголошення

Вітаємо з Водохрещем!

      Водохреще, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня. Воно є останнім святом з різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки – 12 днів Коляди між Різдвом та Водохрещем. Із цим святом пов’язують хрещення Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані.

    Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

    На Водохреще багато людей бажають зануритися в ополонку, щоб вилікуватися від недуг. Люди вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому усі бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік.

   Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки як символу річки Йордан. Після того, як священик освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестяться і вимовляють молитву. Сенс обряду в тому, що віруючі готові піти за Христом, приймаючи хрещення і християнську віру. Він виключно добровільний, оскільки немає жодного обов’язку занурюватися в крижану воду.

             Вітаємо Вас зі світлим християнським святом – Водохрещем. Прийміть щирі вітання і сердечні побажання з нагоди свята. Від усього серця бажаємо, щоб освячена у цей день вода захищала від лиха, наповнювала життєдайною енергію.
           Нехай Всевишній освятить ваші серця миром, щастям, радістю, вірою, надією і любов’ю. Міцного Вам здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя!
Злагоди Вам і Вашим родинам!