В УДПУ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ІННОВАЦІЙНИХ ФОРМ ТА МЕТОДІВ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

На базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 27 – 28 лютого 2018 року проходив Всеукраїнський навчально-методичний семінар з питань інноваційних форм та методів національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Відкриваючи роботу фестивалю, проректор з гуманітарних питань УДПУ Наталія Ревнюк акцентувала увагу на основних пріоритетах, напрямках та ідеологічних засадах розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді й побажала плідної праці учасникам форуму.

Далі відбувся розгляд актуальних питань національно-патріотичного виховання. З доповіддю «Основні положення Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016‒2020 роки» виступив член Ради з питань національної єдності при Президентові України, директор Міжнародної благодійної організації «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий. Директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько говорив про особливості організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)».

Другого дня роботи семінару у конференц-залі університету відбулася презентація кращого досвіду національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Україні. Про роботу національно-патріотичного табору для студентської молоді «Дія» розповідали декан факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ Оксана Кравченко та студентка-магістрантка факультету соціальної та психологічної освіти, координатор національно-патріотичного табору для студентської молоді «Дія» Ірина Мельничук.

Про традиції та інновації національно-патріотичного виховання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини розповіла начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк. Кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету УДПУ, заслужений працівник освіти України Анатолій Карасевич зробив представлення діяльності науково-дослідницької лабораторії «Відродження нації». Презентував діяльність Спілки української молоді в Україні у сфері національно-патріотичного виховання молоді представник цієї структури Святослав Липовецький, а представник Національної скаутської організації України «Пласт» Микола Бігус розповів про виховну роботу з молоддю на основі пластової методики. Директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк зробив презентацію перевиданої праці провідного діяча українського національно-визвольного руху, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона-«Орлика» «Ідея і Чин України».

На закінчення семінару Тарас Рондзістий та Сергій Неділько провели круглий стіл для заступників деканів/директора інституту з виховної роботи, заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи. У ході роботи були обговорені основні положення Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки, питання щодо особливостей проведення міських та обласних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

В ході роботи Всеукраїнського навчально-методичного семінару відбулося підписання угоди про співпрацю між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Сподіваємось, що її виконання посприяє налагодження механізму скоординованої систематичної співпраці відповідних державних структур та інститутів громадянського суспільства, ініціативних груп для створення належного методологічного підґрунтя та якісного розвитку, удосконалення системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді.