УКРАЇНКА СТВОРИЛА ПРИСТРІЙ, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ “ПОЧУТИ” ГЛУХОНІМИХ

Студентка технічного коледжу імені Івана Пулюя Тамара Вощило з Тернополя створила макет руки, яка озвучує мову жестів через смартфон.

За словами 19-річної студентки, вона давно хотіла розробити щось, що “дійсно полегшить життя людям”.

“Почала працювати над проектом у 2015 році. Перша модель була по лікоть, громіздка і важка. Потім удосконалила її. Рукавиця стала меншою, легшою, з якісною системою. На це пішло трохи більше місяця“, – розповіла Тамара.

Електронна рукавиця, яка озвучує мову жестів, може запам’ятати дев’ять жестів. Їх можна перезаписувати безліч разів. Працює від смартфона або від переносної зарядки. Винахід складається з датчиків, які зчитують інформацію з кожного руху пальця, і мікропроцесорного блоку на тильній стороні рукавички. Інформація від рукавиці через Bluetooth надходить на смартфон.

“Спеціальний мобільний додаток обробляє дані і миттєво озвучує фразу, яку тільки що показали “на пальцях”. Для програми кожен жест – набір кодів. Кожна фраза має порядковий номер. Одягаєш рукавицю, жестикулюєш – і твій смартфон миттєво переводить кожен рух в слова“, – зазначила юна винахідниця.