СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ: «ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ У ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ – КЛЮЧОВЕ ЗАВДАННЯ У ПОБУДОВІ ВЛАСНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ»

У рамах проведення курсів підвищення кваліфікації фахівців дошкільної освіти на факультеті дошкільної та спеціальної освіти 11 лютого 2021 року відбулося спільне засідання круглого столу (платформа Google Meet) на тему: «Підвищення кваліфікації у дошкільній освіті – ключове завдання у побудові власної траєкторії професійного розвитку», у ході якого було обговорено питання:

• визначення актуальної тематики курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • проблема оновлення змісту фахівців дошкільної освіти в умовах неперервної освіти;
  • розвиток професійної компетентності педагогів закладів дошкільної освіти;
  • формування професійної компетентності керівників гуртків ЗДО;
  • проблема професійної діяльності музичних керівників та інструкторів з фізичного виховання в ЗДО;
  • професійна діяльність асистента вихователя в інклюзивному середовищі ЗДО.

Між фахівцями дошкільної освіти та науково-педагогічними працівниками факультету відбулося обговорення найбільш актуальних тем в галузі дошкільної освіти, проблем і труднощів у роботі педагогічних працівників ЗДО, а також шляхів їх вирішення.

Так, досить цікавими для обговорення видалися питання тайм-менеджменту в освітньому процесі сучасного ЗДО (співдоповідачі доц. Ольга Рябошапка, слухач курсів, вихователь Ольга Железняк), формування здоров’язбережувальної компетентності у дітей дошкільного віку (співдоповідачі, доц. Неля Кравчук, слухач курсів, вихователь Ірина Криворучко), формування життєвих компетенцій дошкільників у процесі соціально-фінансової освіти (співдоповідачі доц. Наталія Дудник, слухач курсів, вихователь Ганна Марченко) та ін.

Бажаємо учасникам круглого столу плідної роботи, високого рівня розвитку професійної компетентності педагогів закладів дошкільної освіти в умовах неперервної освіти.