Ознайомлення здобувачів з можливостями для міжнародної академічної мобільності

Для здобувачів вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти 29 травня 2024 року було організовано онлайн захід для ознайомлення з можливостями міжнародної академічної мобільності. Участь у програмах міжнародної академічної мобільності – це можливість навчатися або проходити стажування на базі іноземного ВНЗ або підприємства.

Під час заходу в.о. завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Марина Лемещук ознайомила присутніх із перевагами участі у програмах академічної мобільності:

• отримання нових знань, професійних навичок та нового досвіду;
  • знайомство з іноземним навчальним процесом та методикою викладання;
  • краща кар’єрна перспектива;
  • покращення мовних навичок;
  • нові знайомства і контакти.

Також доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Людмила Черніченко продовжила знайомити здобувачів вищої освіти з  Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасниками освітнього процесу та процедурою оформлення документів для участі у програмах внутрішньої академічної мобільності на  2024-2025 н.р.:

1 етап

1. Звернутися у деканат за переліком документів для оформлення (заява на ім’я ректора) (зразок додається).

2. Витяг з протоколу засідання кафедри, на якому розглядалося питання направлення на участь в академічній мобільності (зразок додається),

3. Договір про участь у програмі академічної мобільності (зразок додається)

4. Копія договору Консорціуму або договір про співпрацю з іншим ЗВО)

2 етап підготовка деканатом проєкту листа-звернення до закладу вищої освіти про направлення здобувача на програму внутрішньої академічної мобільності
3 етап оформлений пакет документів подається до Навчально-методичного відділу університету
4 етап оформлення індивідуального навчального плану на термін навчання за програмою академічної мобільності, затвердженого в установленому порядку (участь у програмах академічної мобільності можлива за умови їх відповідності освітній програмі та за погодження гаранта освітньої програми)
5 етап формування Наказу на направлення здобувача вищої освіти для реалізації академічної мобільності за підписом ректора та візою юрисконсульта
6 етап

По завершенню академічної мобільності здобувач вищої освіти має у 10-ти денний термін подати такі документи:

до навчально-методичного відділу: програму та документ на підтвердження участі в академічній мобільності (академічна довідка); матеріали, що підтверджують фактичну дистанційну участь в академічній мобільності (фото заходу, посилання на сайт організатора, запис проведення академічної мобільності тощо).

до деканату: документ з переліком навчальних дисциплін та результатами їх вивчення, кількістю кредитів та інформацією про систему оцінювання навчальних здобутків, завірені в установленому порядку у закладі-партнері, для подальшого перезарахування результатів навчання

7 етап

визнання та перезарахування результатів навчання: університет визнає еквівалентними та перезараховує результати навчання студента у закладі вищої освіти – партнері;

визнання результатів навчання в рамках академічного співробітництва з закладами-партнерами вищої освіти здійснюється з використанням європейської системи трансферу та накопичення кредитів ЕСТS;

порівняння обсягу навчального навантаження під час здобуття вищої освіти в межах програми академічної мобільності повинно ґрунтуватися на зіставленні результатів навчання, яких було досягнуто здобувачем вищої освіти у закладі вищої освіти – партнері, та результатів навчання, запланованих освітньою програмою Університету.

Цю роботу координує  заступник декана з навчальної роботи та комісії, створені на кафедрах, які відповідають за реалізацію освітньої програми; перезарахування вивчених навчальних дисциплін здійснюється на підставі наданого здобувачем документа з переліком та результатами вивчення навчальних дисциплін, кількістю кредитів та інформацією про систему оцінювання навчальних здобутків здобувачів, завіреного в установленому порядку у закладі вищої освіти–партнері.

8 етап

підготовка звіту, який розглядається на засіданні кафедри про результати участі у програмі внутрішньої академічної мобільності. Затверджений звіт подається до навчально-методичного відділу.