16 листопада 2021 року відбулася онлайн-зустріч зі здобувачами освіти факультету дошкільної та спеціальної  освіти присвячена неформальній освіті.  Викладачі факультету ознайомили студентів із  характеристикою неформальної та інформальної  освіти  й процедурою визнання результатів навчання, отриманих  у вищезазначеній освіті здобувачами усіх рівнів вищої освіти.

Нині неформальна освіта набула популярності. Вона ґрунтується на трьох засадах: «вчитися в дії» – отримувати знання під час практичних завдань; «вчитися взаємодіяти» – часто вона передбачає роботу в групах або командах; «вчитися вчитися» – аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання. Неформальна освіта доступна людині будь-якого віку, але вона не обов’язково має спрямовану структуру; вона може бути короткою за тривалістю та / або низькою за інтенсивністю; й вона, як правило, організовується у вигляді короткострокових курсів, майстер‑класів або семінарів.

Звернено увагу також студентів на те, що неформальна  освіта – це можливості. Можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду; для пошуку мотивації та натхнення. А якщо можливості є, то  їх треба використовувати.

Всі здобувачі освіти, які отримали неформальну освіту мають право до зарахування результатів цієї освіти відповідного до внутрішнього нормативного документу Університету (Тимчасовий порядок визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті)

Автор: Залізняк А.М.