Науково-дослідна лабораторія «В. О. Сухомлинський і школа ХХІ століття»

Науково-дослідна лабораторія з проблем дослідження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського є структурним підрозділом університету і здійснює свою діяльність із метою широкого залучення професорсько-викладацького складу, докторантів, аспірантів і студентів університету, вчителів шкіл, працівників закладів дошкільної освіти до вивчення педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського, освоєння й упровадження в життя творчого доробку видатного українського педагога.

Науково-дослідна лабораторія була створена у 1996 році за ініціативи Кузя Володимира Григоровича, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена Національної Академії педагогічних наук України, який керував діяльністю науково-дослідної лабораторії «В.О. Сухомлинський і школа ХХІ століття» з 1996 р. по 2018 р.

Упродовж 23-х років свого існування науково-дослідну лабораторію відвідала велика кількість відомих науковців, соратників Василя Олександровича, дослідників, культурних та громадських діячів, вчителів, вихователів, школярів та дошкільників.

Із 2018 року координатор науково-дослідної лабораторії – Кушнір Валентина Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти.

В арсеналі діяльності лабораторії:

–        фундаментальні дослідження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського;

–        підтримка досвіду творчого впровадження ідей В.О. Сухомлинського у закладах дошкільної та повної загальної середньої освіти міста та району;

–        організація і проведення конференцій, семінарів, круглих столів за участю однодумців В.О. Сухомлинського;

–        креативний розвиток студентів у процесі дослідницької діяльності.