Новини, події, оголошення

International day of speech pathologistМіжнародний день логопеда

14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда – професійне свято представників однієї з найбільш важливих соціальних професій.

За даними Національної радіокомпанії України у 2011 році професія логопеда увійшла до тридцятки найбільш потрібних спеціальностей світу. Помилково вважати, що вчитель – логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови – це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення, її відсутністю , порушеннями голосу , темпу і тембру мови , мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи.

Ці фахівці працюють в школах , в поліклініках , відкривають свої власні кабінети , але об’єднує їх одна спільна риса – всі без винятку логопеди прагнуть допомогти своїм пацієнтам. Адже як би там не було, їх робота схожа на роботу фізіотерапевтів – коригуючи мова , вони повертають дитині розкіш людського спілкування , дають йому можливість активно жити в суспільстві , успішно вчитися в школі і нормально розвиватися в доросле життя.

з днем логопеда