ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ЯК АКТУАЛЬНА ПОТРЕБА СУЧАСНОСТІ»

02.10.2023 року на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбулася у змішаному режимі гостьова лекція на тему «Академічна доброчесність як актуальна потреба сучасності» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 016 Спеціальна освіта Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Лектор – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва Машковська Людмила Володимирівна.

У ході лекції були розкрито  сутність, принципи та законодавчу базу стратегії академічної доброчесності в закладах вищої освіти.

Лектор закцентувала увагу на Статті 42 Закону України «Про освіту», що визначає академічну доброчесність як сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання; посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право; надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності.

Особливу цікавість серед учасників викликали питання, пов’язані із принципами дотримання академічної доброчесності при написанні курсових, кваліфікаційних робіт та видами академічної відповідальності за їх порушення.

Дякуємо Людмилі Володимирівні за цікаву та змістовну лекцію.