Новини, події, оголошення

«Голодомор 1932-1933 рр.: НЕЗЛАМНІ»

       Доцентом кафедри історії Ольгою Скус було прочитано лекцію-реквієм на факультеті дошкільної та спеціальної освіти на тему «Голодомор 1932-1933 рр.: НЕЗЛАМНІ».

Jpeg

Jpeg

       На початку лекції-реквієм разом з деканом факультету Демченко І.І. та заступником голови профкому університету Бабій І.В., зі студентами І-го курсу було запалено свічки-пам’яті та вшановано хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Jpeg

       Доцент Ольга Скус розповіла, що відповідно до розсекречених архівних документів, переляканий Сталін писав влітку 1932 року: «Україну можемо втратити!». Він боявся втратити Україну як ресурс, без якого побудова могутньої індустріальної імперії, здатної завоювати світ, залишалася б тільки мрією. Щоб не втратити, він вирішив стратити Україну. Стратити як уособлення всього, що ненавидів диктатор — свободи, самодостатності, культурної унікальності.

Jpeg

Але геноцид зламав не усіх. Серед тих, хто вижили фізично, були й такі, хто не дав знищити себе духовно.

Jpeg

       За рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, цьогоріч під гаслом «Голодомор не зламав» вшановуються люди, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. Це 15 історій про тих, кого не зламав Голодомор: Левко Лук’яненко, Євгенія Мірошниченко, Іван Світличний та Олекса Тихий, Катерина Білокур, Василь Барка, Олесь Гончар, Нонна Ауска, Дмитро Білоус, Микола Руденко, Євгенія Сакевич-Доллас, Михайло Сікорський, Борис Хандрос, Анатолій Дімаров, Опанас Заливаха. Було запропоновано до  перегляду документальний фільм «Окупація голодом», в якому оповідається про злочини Радянського Союзу за свідченнями очевидців подій, істориків та суспільних лідерів.

       До роковин Голодомору 1932-1933 Ольга Скус закликала щороку підтримувати благодійну акцію «Свічка пам’яті» та кожної четвертої суботи листопада запалювати у вікнах своїх осель свічки й таким чином вшанувати пам’ять вбитих Голодомором.