ДИСКУСІЯ «КОРУПЦІЇ НЕ МІСЦЕ В ОСВІТІ»

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Нетерпимість до корупції має бути наскрізним принципом реалізації освітніх програм та загальної політики закладів вищої освіти.

Міжнародний день боротьби з корупцією здобувачі вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти підтримали проведенням дискусії на тему: «Корупції не місце в освіті». Основними напрямами дискусії були – сутність явища корупції; негативні наслідки корупції для роботи освітніх інституцій на шляху до розбудови демократичного українського суспільства.

У ході дискусії здобувачі вищої освіти робили висновки, що: корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке певним чином зачіпає всі країни; вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні традиції; вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону шляхом створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких – вимагання хабарів; наслідками поширення корупції в Україні на національному та регіональному рівнях є підрив соціальної довіри, руйнація соціальної моралі та почуття справедливості в населення, посилення соціальної напруженості, зневіра в ефективності державної політики тощо.

На думку здобувачів вищої освіти, нетерпимість до проявів корупції та хабарництва є однією із засад державної політики у сфері освіти і що подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

Модератор дискусії – доктор педагогічних наук,

професор, професор кафедри спеціальної

та інклюзивної освіти Малишевська І. А..