Новини, події, оголошення

ДНІ, ЩО ОБ’ЄДНАЛИ УКРАЇНУ

Колона представників нашого університету з адміністрацією, викладачами та студентами УДПУ разом із громадськістю міста – сотнями уманчан взяли участь у загальноміських заходах до 27-ї річниці Незалежності України та Дня Державного прапора.

Для кожного українця прапор – більше ніж символ, тому флешмоб з розгортання найбільшого в Умані жовто-блакитного прапора та урочисте підняття Державного стяга України об’єднав місцян та гостей міста.

Спільна молитва за мир в Україні на честь  27-ї річниці її Незалежності відбулася повсюдно – глави провідних християнських Церков України, сотні священнослужителів, тисячі християн України об’єдналися у загальнонаціональній Молитві за Україну. До цього заходу приєдналися тисячі помісних Церков у різних містах, населених пунктах та селах з усіх областей України.

Відбулося покладання квітів до могил борців за незалежність України. І сьогодні кращі сини та доньки України борються на передовій, відстоюючи державний суверенітет країни, власне право жити на рідній землі. Вшанували хвилиною мовчання і назвали поіменно наших захисників – уманчан, що віддали своє життя за Батьківщину.

Відбулось почесне нагородження. Почесною грамотою виконавчого комітету Уманської міської ради за героїзм та мужність, проявлені при захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції та з нагоди Дня незалежності України був нагороджений учасник бойових дійстудент ІІІ курсу історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Головань Андрій Васильович.

Урочистою ходою учасники параду єдності пройшли від центральної площі Умані до пам’ятника Тараса Шевченка. Саме Кобзар заповідав любити Україну понад усе. Всі долучилися до мітингу «З Днем народження, Україно!» у сквері імені Тараса Шевченка, де згодом були і поетичні читання, і конкурс дитячого малюнка на берегах Осташівської набережної – концерти, флешмоб зі створення карти України « ми – Україна!», спортивні квести, дискотеки, показ моделей етнічного та стилізованого національного одягу, майстер-класи. І ще безліч локацій розмаїтих подій та заходів. Найкрасивіше видовище свята – хода у  вишиванках «Тобі, Україно!». Особливого колориту святу додали виставки-ярмарки робіт художників та виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, якими славиться Черкащина і славна Умань. Тест-драйв електромобіля та електровелосипеда, виготовленого уманчанином, викликав захоплення. Заключним акордом став вечірній фестиваль документального кіно просто неба «LAMPA.doc»

Єднання українців – вагомий доказ того, що українська нація сильна і допомогає молоді усвідомити важливість внеску українців у людський досвід. Адже в нас досить неспростовних фактів, щоб цим пишатися. Бо українська спадщина торкнулася багатьох куточків світу і є надбанням усього людства. Важливо знати своє, щоб берегти та примножувати набуте й іти далі. Це сприятиме утвердженню в українців національної самосвідомості й нашому єднанню з цивілізованим співтовариством.

Відзначаючи День незалежності України, ми глибоко усвідомлюємо: сучасним і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролися  і борються сьогодні  кращі представники українського народу – звільнити нашу рідну землю від агресора. І ця висока мета має додати всім нам сил і натхнення. Слава Україні! Героям Слава!