ЗАПРОВАДЖЕННЯ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ФАКУЛЬТЕТІ ДОШКІЛЬНОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Одним із критеріїв оцінювання якості освітньо-професійної програми є визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті, що є доступними для всіх учасників освітнього процесу.

Визнання результатів неформального навчання здобувача – це комплекс процедур, що встановлюють їх відповідність результатам навчання, передбаченим відповідною освітньо-професійною  програмою (результатам навчання певних освітніх компонентів або програмним результатам навчання), або певному рівню освіти, за підсумками чого приймається рішення про можливість зарахування особі певних освітніх компонентів (складових освітніх компонентів) відповідної освітньої програми (у тому числі, в рамках її вибіркової складової).

14.12.2022 року відбулося перше засідання предметної комісії для визнання результатів навчання, набутих у неформальній освіті ОПП «Дошкільна освіта» першого бакалаврського рівня вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти. Під час роботи предметна комісія керувалась такою нормативно-правовою базою (стаття 8. Закону України «Про освіту» (2017 р.); «Порядок визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти (наказ МОН від 8 лютого 2022 р. № 130)», «Тимчасовий порядок визнання результатів навчання, здобутих унеформальній та інформальній освіті в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (2020)».

До складу предметної  комісії ввійшли: декан факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент – Попиченко С. С., гарант ОПП Дошкільна освіта першого бакалаврського рівня вищої освіти кандидат педагогічних наук, доцент  Карнаух Л. П., викладачі освітніх компонентів ОПП кандидати педагогічних наук, доценти Мельникова О. М., Трофаїла Н. Д., кандидат педагогічних наук, ст. викладач  – Рябошапка О. В., викладач-стажист – Найдюк І. С.

До розгляду комісії було представлено сертифікати, свідоцтва здобувачів (Скотник Ольга (111 група), Сергата Ольга (331 група), Присяжнюк Наталія (432 групи)), що засвідчують результати неформального навчання. Розглянувши надані документи, комісія оформила відповідну документацію для визнання результатів навчання, набутих у неформальні освіті, оформила висновок та рішення комісії протоколом, записами до атестаційного листа здобувача.

Вітаємо наших креативних, цілеспрямованих і допитливих здобувачів  з новими професійними знаннями, отриманими в умовах неформального навчання і запрошуємо інших здобувачів вищої освіти нашого факультету скористатися можливістю вибудувати власну індивідуальну освітню траєкторію шляхом здобуття загальних та професійних компетентностей, отриманих у неформальній освіті.

Сертифікати здобувачів вищої освіти

Сергата Ольга