ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛІЗАЦІЯ ТВОРЧОГО ПРОФЕСІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

12 листопада 2021 року на базі факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в оnline-форматі на платформі Google Meet було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «АКТУАЛІЗАЦІЯ ТВОРЧОГО ПРОФЕСІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ».

Співорганізаторами та учасниками конференції стали Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Полтавський національний педагогічний університет   ім. В.Г. Короленка, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Криворізькій державний педагогічний університет, ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище», Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка. Загалом участь у конференції взяли більше 130 учасників.

Метою конференції було обговорення актуальних проблем розвитку професіоналізму та творчості майбутніх педагогів дошкільної освіти.

Робота  конференції була організована за такими напрямами:

• формування професійних якостей майбутніх вихователів;
  • актуалізація професійно-творчого потенціалу студентів;
  • інтерактивні методи формування професіоналізму вихователів;
  • майстерність вихователя у формуванні творчої компетентності дошкільника.

Конференцію модерувала Світлана Гаврилюк, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри дошкільної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Із вітальним словом до присутніх звернулися декан факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент   Світлана Попиченко.

На пленарному засіданні конференції були представлені доповіді кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної, вікової та соціальної психології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Світлани Дерев’янко, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Тетяни Гладюк, кандидата педагогічних наук,  доцента кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Тетяни Житнік  та кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри дошкільної і соціальної роботи Ірини Яковенко, доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної освіти Уманського державного педагогічного університету Валентини Кушнір.

Привітали учасників конференції вихованці та вихователі Вільшанського закладу дошкільної освіти «Ромашка» Вільшанської селищної ради (Кравець Валентина, Карпенко Світлана) під керівництвом директора ЗДО – кандидата педагогічних наук Наталії Майбороди.

До роботи конференції долучилися науковці, викладачі, студенти, вчителі початкових класів, вихователі, директори та методисти закладів дошкільної освіти.  Упродовж роботи конференції учасники обговорили широке коло проблем, присвячених актуалізації творчого професійного потенціалу майбутніх вихователів, розвитку їх педагогічних здібностей, інформаційно-комунікаційної компетентності.

Дякуємо всім учасникам  науково-практичної конференції!

Автор: Світлана Гаврилюк