Новини, події, оголошення

ВСЕ НОВЕ – НЕ ЗАВЖДИ ЗРОЗУМІЛЕ…АЛЕ ВАМ ЦЕ ПІД СИЛУ!

Зараз хакатоном вже нікого не здивуєш, а от перемогою можна! Проте, за теорією ймовірності, більш реалістичним варіантом є програш. Тож давайте розбиратися, що не робити, щоб не програти.

Неважливо ти прийшов один чи з командою, з ідеєю чи без… Завжди можна розвалити готовий проект чи посваритись з добрими знайомими. Тому тобі потрібно маніакально вірити в свою ідею (якщо вона є), вміти генерувати нові ідеї та бути гнучким і готовим до змін.

2.НЕ БУДЬТЕ ОДНАКОВИМИ

Чим різноманітніші учасники команди за сферами діяльності та досвідом, тим потужнішим є сумарний потенціал команди. А от за ознакою віку, все працює в обернену сторону - людям простіше знаходити спільну мову зі своїми однолітками.

3.НЕ МОВЧІТЬ ПРО ГОЛОВНЕ

Дізнайтесь ще на суші хто які компетенції має (soft and hard skills), в якій сфері добре обізнаний, про досвід та слабкі місця (боїться публічних виступів; не підтримує ідею, бо не розуміє її; пропускає всі дедлайни; нічого не розуміє в дизайні чи програмуванні; цей список можна продовжувати до безкінечності). А тільки тоді пливіть! Бо часто буває так, що тільки після провалу всі признаються: «Напевно так сталось, тому що я повільно малюю», «Все так сталось, тому що це я дуже давлю та командую», «Ні, це все через мене бо я забула, що казати далі…»

4.НЕ ГРАЙТЕ БЕЗ ПРАВИЛ

Поділіть функції, завдання та виділіть окрему людину, яка буде слідкувати за часом та перевіряти хід виконання. Встановіть свої правила комунікації в команді (уважно слухати; не перебивати; говорити не більше 2–5 хвилин одній людині…), проміжки та показники контролю виконання завдань, а вже потім можете обніматися.

5.НЕ ЗДАВАЙСЯ, А БУДЬ АБО “FAKE IT TILL YOU MAKE IT”

Спробуйте відразу стати командою, навіть якщо бачите один одного перший раз в житті. Не треба з’ясовувати хто з вас розумніший, хто крутіший та хто взагалі придумав цей проект, бо так ви втратите час, а це дуже цінний ресурс. Якщо ви відважились на хакатон, то ви вже всі класні.

  1. НЕ ДУМАЙ, ЩО МОЖЕТЕ РОБИТИ ДЕКІЛЬКА СПРАВ ОДНОЧАСНО

Не займайся лівими справами, відклади свою роботу, фріланс, сум за кимось чи за чимось, що залишилось вдома, бо так ризик, що ти завалиш все й відразу значно виростає.

  1. КРИТИКУЙТЕ ЛИШЕ ПО ДІЛУ Й ПО МАСШТАБУ

На хакатонах час на розробку проекту обмежений, тому не витрачайте марно час на дрібниці. Сперечатися двадцять хвилин про нумерацію слайдів та порядок слів, а потім не доробити п’ять останніх найважливіших слайдів фінальної презентації — дуже нелогічно. Якщо ж ви просто хочете випустити пар критикуючи кожну дрібницю, то просто сходить в гості до іншої команди. І вам стане легше, і в них з’являться нові ідеї, звісно якщо вас не попросять піти гуляти подалі.

  1. ВИКОРИСТОВУЙТЕ МЕНТОРА ЕФЕКТИВНО

Самі кличте менторів, питайте, показуйте, придумуйте на ходу, просіть рекомендацій… Не мовчіть, але й не перегинайте палку, не переключайтеся на зовсім іншу тему, розповідаючи про пари в універі та оцінки, щоб він вас похвалив чи пожалів, треба щоб він хвалив чи жалів проект. Про себе розкажете на after party, коли виграєте головний приз і вас запитуватимуть як ви це зробили.

  1. (НЕ) СЛУХАЙТЕ МЕНТОРІВ

Звісно менторів треба слухати, але це не значить, що потрібно робити саме так як сказали. Це ваш проект, ваша відповідальність та ваш успіх чи поразка.

  1. (НЕ) ДУМАТИ ПРО ЖУРІ

Це логічно дізнатися чим саме займається журі, їх професію, вподобання та досягнення, проте не потрібно підстроювати свій проект під них. Краще, ще на початку, запитайте про фінальні критерії оцінювання проектів.

  1. НЕ НЕРВУЙТЕ

Якщо сталася помилка чи ви зайшли в глухий кут, то не варто з’ясовувати, чому саме сталася помилка та хто винен, потрібно її вирішувати, тут і зараз.

  1. НЕ ВБИВАЙТЕ ІДЕЇ

Під час генерації ідей та в ході роботи дайте змогу кожному учаснику висловити свою думку. Використовуйте не конструкцію «так, але ..», яка вбиває ідею, а конструкцію «так і …», яка розвиває та надбудовує.

  1. НЕДООЦІНЮЙТЕ ВАЖЛИВІСТЬ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Продукт — це важливо, але його презентація — важливіше. Заздалегідь зробіть презентацію, пропишіть короткий та змістовний текст, розподіліть слова й будьте готові до несподіваних питань.

  1. А Я ВСЕ ОДНО НЕ ТАКИЙ ЯК ВСІ

Якщо так сталося і у вас в команді є людина, чиї погляди на проблему та рішення значно відрізняється від загального бачення, то краще не давати цій людині слово на презентації. Бо немає гарантій, що вона все таки висловить саме думку команди, а не свою.

  1. І НЕ ЗАБУВАЙТЕ ЗНАЙОМИТИСЬ З НОВИМИ ЛЮДЬМИ !

Навіть якщо ваша команда не виграла, не здавайтеся, проаналізуйте чому так сталося, що ви могли зробити по іншому та краще. Напишіть командою список, що потрібно робити для виграшу, а чого не бажано робити. Проте, в будь-якому разі, ви вже отримали досвід та урок.