Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Шкарпетувалися та підтримали людей із синдромом Дауна

21 березня відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Ця подія ввійшла в календар 2006 року. Дата вибрана не випадково – це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом. У людини, що страждає цим захворюванням, 21-ша хромосома наявна в трьох копіях. У перекладі на «мову календаря» вийшло 21-ше число третього місяця.

Саме тому, 21 березня 2023 року на базі Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик, факультету дошкільної та спеціальної освіти відбувся інформаційний семінар “Сонячні діти” та флеш-моб “Шкарпетуйся”, який організувала доктор філософії, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Черніченко Людмила Анатоліївна.

Головною метою заходів було– підвищити рівень інформованості здобувачів вищої освіти і привернути увагу до необхідності поліпшення якості життя людей з цим синдромом.

Під час інформаційного семінару здобувачі вищої освіти 214 та 24 груп представили аудиторії цікаві доповіді: про особливості цього синдрому; про відомих людей із синдромом Дауна; розвіювання міфів та продемонстрували відеороліки про особливості навчання та виховання дітей із синдромом Дауна.

На завершення було проведено флеш-моб “Шкарпетуйся” на якому всі учасники одягнули різні шкарпетки, щоб підтримати сонячних дітей.

Лише за умови проведення подібних заходів такі діти перестануть бути незвичайним явищем і стануть повноцінними членами нашого суспільства.