Процедура реєстрації

Основні нормативні документи

Порядок проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 № 318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту»

Строки проведення НМТ

Тестування проходитиме у дві сесії:

 • основна: 05.06.2023 – 23.06.2023

 • додаткова: 11.07.2023 – 24.07.2023

Строки реєстрації

Основний період реєстрації для участі в НМТ триватиме з 03.04.2023 до 03.05.2023.

Учасники реєстрації

Реєструватися для участі в НМТ мають право особи, які мають повну загальну середню освіту або завершують її здобуття в 2023 році:

 • випускники поточного навчального року системи загальної середньої освіти (наприклад випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти, учні професійної (професійно-технічної) освіти, які в 2023 році здобудуть повну загальну середню освіту, випускники, які здобудуть у 2023 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти);

 • випускники минулих років (особи, які вже здобули повну загальну середню освіту в попередні роки (у тому числі студенти закладів фахової передвищої (вищої) освіти (коледж, технікум), які здобули повну загальну середню освіту на попередніх курсах закладу освіти) та мають документ про повну загальну середню освіту.

Зверніть увагу! На другому кроці реєстрації для участі в НМТ вступники вказують свою категорію – «випускник минулих років» або «випускник поточного року». Випускник / випускниця минулих років – особа, яка уже має повну загальну середню освіту, тобто має відповідний документ: свідоцтво про повну загальну середню освіту або атестат. Наприклад, якщо ви наразі навчаєтеся на 3 чи 4 курсі коледжу, але вже маєте документ про освіту, то вибирайте категорію «випускник минулих років», а у відповідному полі завантажуйте саме сканкопію / фотокопію свого свідоцтва про освіту.

Якщо ж ви навчаєтеся в школі / гімназії / ліцеї або на 1 чи 2 курсі коледжу і лише цього року здобудете повну загальну середню освіту – вказуйте категорію «випускник поточного року» і вибирайте з переліку свій заклад освіти. Вашим документом, що підтверджує інформацію про рівень здобутої освіти, є довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2023 року в (назва закладу освіти)».

Процедура реєстрації

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно скористатися спеціальним сервісом

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику / вступниці потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

 • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

 • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

 • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року (Сертифікат).

Основні документи, потрібні для реєстрації

 1. Паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ.

 2. Документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників системи загальної середньої освіти), або документ про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).

 3. Документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Кроки реєстрації

Відеоінструкція щодо реєстрації на НМТ

1. Унесення інформації про особу (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності)) до спеціального сервісу та створення персонального кабінету.

2. Унесення до персонального кабінету реєстраційних даних (номери контактних телефонів, адреса електронної пошти, категорія учасника (випускник поточного року або випускник минулих років)) й інформації щодо участі в НМТ*.

* Обов’язковим етапом під час заповнення реєстраційної форми є вибір із запропонованих переліків навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник / вступниця бажає пройти тестування, та населеного пункту в Україні або за кордоном, де він /вона перебуватиме в дні проведення НМТ, – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. Випускники поточного навчального року, крім цього, мають вибрати із переліку свій заклад освіти.
Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

3. Завантаження сканкопій та/або фотокопії реєстраційних документів**:

 • паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

 • документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
  Зверніть увагу! У разі відсутності з поважної причини (викрадення, втрата тощо) документа, що підтверджує інформацію про освіту, для реєстрації на НМТ може бути використано Виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, яку може бути сформовано на вебсайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти за покликанням;

 • документа, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби потрібно додати копії:

** Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

4. Підтвердження бажання взяти участь у НМТ.

5. Надсилання внесеної інформації та копій документів на обробку до регіонального центру (за допомогою функціоналу персонального кабінету).

Обробка інформації та копій документів регіональним центром

За результатами обробки інформації та відповідних копій документів, наданих вступником / вступницею, регіональний центр приймає одне з таких рішень:

 • підтвердити реєстрацію вступника для участі в НМТ;

 • повідомити вступнику про потребу в доопрацюванні наданої ним інформації та/або копій документів;

 • відмовити вступнику в реєстрації для участі в НМТ.

Для учасників НМТ, які вказали на потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій, після підтвердження реєстрації регіональний центр також приймає рішення про його допуск / недопуск до участі в додаткових сесіях НМТ.

Підтвердження реєстрації

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник / вступниця матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті за умови підтвердження регіональним центром реєстрації вступника / вступниці для участі в НМТ.

Зверніть увагу! У разі ухвалення регіональним центром рішення про потребу в доопрацюванні абітурієнтом наданої інформації та/або копій документів – у його персональному кабінеті буде розміщено інформацію про відомості та/або документи, які потребують доопрацювання. Виправити і повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 7 травня.

Унесення змін до реєстраційних даних

Після надсилання інформації на обробку та підтвердження факту реєстрації (з 3 квітня до 7 травня) в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

 • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник / вступниця бажає пройти тестування;

 • населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона перебуватиме в дні проведення НМТ;

 • потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

Допомога в реєстрації

У разі потреби за консультацією та/або технічною допомогою з питань реєстрації на НМТ абітурієнт може звернутися до пункту реєстрації.

Відмова в реєстрації для участі в НМТ

Вступнику / вступниці має бути відмовлено в реєстрації для участі в НМТ на підставі:

 • надання недостовірної інформації;

 • ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства;

 • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку.

У разі прийняття рішення про відмову вступнику / вступниці в реєстрації для участі в НМТ у його / її персональному кабінеті розмістять відповідне повідомлення із зазначенням причини відмови.

Додатковий період реєстрації

Додатковий період реєстрації триватиме з 05.06.2023 до 12.06.2023. У даний період відбуватиметься реєстрація осіб для участі в додатковій сесії НМТ.

У додатковий період зможуть зареєструватися особи, які:

 • не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду;

 • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації.