Новації в умовах прийому до ВНЗ

Шановні абітурієнти! Надзвичайно швидко сплине час і Ви будете стояти перед найдоленоснішим вибором у своєму житті: вибором майбутньої професії та навчального закладу в якому забажаєте її здобувати.

Нині, важко зорієнтуватися у великій кількості освітніх програм, новацій вступної кампанії (пріоритет, широкий конкурс, формування електронної заяви, ваговий коефіцієнт) тощо.

Тому, нині ми намагатимемося ознайомити Вас з ключовими змінами у вступній кампанії 2018, щоб ваша карта вступу була успішною.

Дати проведення ЗНО-2018

Реєстрація осіб для участі в ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зможуть до 2 квітня.

Документи необхідні для реєстрації: паспорт (оригінал та копія), 2 фото 3*4.

До 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки. Там буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія тестування триватиме з 22 травня до 13 червня.

Дати проведення ЗНО в основну сесію з предметів:

Назва предмету Дата проведення
Математика 22 травня
Українська мова і література 24 травня
Іспанська, німецька, французька мови 29 травня
Англійська мова 1 червня
Біологія 4 червня
Історія України 6 червня
Географія 8 червня
Фізика 11 червня
Хімія 13 червня

Графік проведення додаткової сесії ЗНО оприлюднять до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники АТО, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.

Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати тестів з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

У день пробного ЗНО для допуску до участі в тестуванні з собою необхідно мати:

 • паспорт (свідоцтво про народження);
 • запрошення (його потрібно роздрукувати з персональної сторінки);
 • квитанцію про оплату.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках до 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

Предмети ЗНО

У 2018 році ви зможете скласти 4 предмети із 11 запропонованих: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови. Цього року з переліку виключили російську мову.

Кожен випускник школи 2018 року обов’язково складає ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури і на вибір математику чи історію України. А от випускники коледжів, професійно-технічних училищ, які здобувають повну середню загальну освіту, мають обов’язково складати ДПА у формі ЗНО лише з української мови.

У вступній кампанії 2018 року, за умови вступу на бюджетну пропозицію,  2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд: перший предмет – українська мова та література (фіксований), другий предмет – профільний (фіксований), третій предмет – на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний). (Додаток №4 з умов вступу).

У разі, якщо ви претендуєте на небюджетну форму навчання, вам необхідно складати ЗНО з предметів, зазначених закладом вищої освіти, у який ви вступаєте (дану інформацію можна дізнатись із сайту університету або ж потелефонувати у приймальну комісію).

Галузі знань, які будуть мати фіксоване державне замовлення – «014.02 Середня освіта. Мова і література (із зазначенням мови)», «016 Спеціальна освіта» та «025 Музичне мистецтво» – інші галузі будуть винесені в систему «Широкого конкурсу».

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. ЗНО з іноземних мов міститимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них (аудіювання).

Скільки балів можна отримати за ЗНО?

Усі тести ЗНО оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав. Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав. Пороговий бал встановлює спеціально створена комісія, до складу якої входитимуть учителі, викладачі та науковці. Про поріг дізнаємося безпосередньо перед ЗНО, коли комісії будуть сформовані.

Вступна кампанія 2018

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 2 липня і триватиме до 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня. На базі нашого університету (новий корпус, ауд. 108) буде працювати інформаційно-консультаційний центр, в  якому вам нададуть допомогу у формуванні електронних заяв, проведуть індивідуальну профорієнтаційну консультацію, допоможуть сформувати «карту вступу».

У 2018 році в окремих випадках з’явиться нова форма вступного випробування – творчі заліки, які ВНЗ можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня. Творчі заліки запровадять замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності (014 Музичне мистецтво, образотворче мистецтво, фізична культура),  журналістику та окремі спеціалізації дизайну. Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого абітурієнти заздалегідь дістануть можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вступники зможуть взяти участь у конкурсі до різних вишів на основі ЗНО.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Абітурієнти матимуть змогу подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більш ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

Ще одним нововведенням є закріплення мінімальної кількості балів зі вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальна кількість балів не може бути встановлена менше 150 балів (з профільних предметів).

Визначення конкурсного балу при вступі

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5*ОУ

П1, П2 – ЗНО або вступних іспитів із першого та другого предметів.
П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього предмета або творчого конкурсу.
А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200.
ОУ – бал за успішне закінчення підготовчих курсів при вступі на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5 встановлює виш із точністю до 0,01: К1, К2, К3 встановлюють на рівні не менше 0,2 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

Особам, що є членами збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і 24 Дефлімпійських ігор зараховуються оцінки по 200 балів із двох вступних випробувань за вибором вступника.

Призерам (особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2018 року останній доданок встановлюється рівним 10. Інформацію про них приймальні комісії отримують з Єдиної бази.

Коефіцієнти

Конкурсний бал множиться на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти шляхом його множення на їхній добуток.

Регіональний коефіцієнт – 1,00 для конкурсних пропозицій вишів, які розташовані в іншому населеному пункті, ніж у Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладах вищої освіти; 1,02 – в інших випадках.

Галузевий коефіцієнт – 1,02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), які передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та 1,00 в інших випадках.

Сільський коефіцієнт – 1,02 для осіб, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в закладах освіти, які розташовані на території сіл, у рік вступу.

Першочерговий коефіцієнт дорівнює 1,05 для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів.

Пріоритетність 

У 2018 році можна подати максимум 7 заяв до вищих навчальних закладів і не більш ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 7 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій ви найбільше хочете навчатися.

Перед поданням необхідних документів вам необхідно  добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Форма подачі документів

У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за винятком деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Які документи подавати в електронній формі:

 • серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу(свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);
 • серію та номер атестата і додатка до нього;
 • номер, пін-код сертифіката ЗНО.

У паперовій формі можуть подати заяви абітурієнти:

 • для вступу за співбесідою, іспитами;
 • при наявності розбіжностей у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в його документах;
 • у разі подання іноземного документа про освіту;
 • у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
 • у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі;
 • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.

Які документи подавати у паперовій формі

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) ЗНО (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування;
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти.

Право на пільговий вступ

Для того, щоб скористатись правом пільгового вступу абітурієнтам обов’язково потрібно зареєструватись на предмети ЗНО, визначені бюджетною пропозицією.

До пільгового вступу допускаються:

 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.

Зарахування

Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 1 серпня. Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 6 серпня. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

 • Випускники закладів вищої освіти І-ІІ р.а. мають можливість вступати без результатів ЗНО на базі диплома «Молодшого спеціаліста» на старші (2, 3 –курси) та складатимуть вступні випробування. Прийом документів на денну форму навчання для такої категорії абітурієнтів з 12.07 до 28.07. Вступні випробування з 25.07 до 04.08 2018 року.
 • Випускники коледжів (ОКР «Молодший спеціаліст» при вступі за відповідною спеціальністю складають 1 вступне випробування та претендуватимуть на місця державного замовлення) та два вступних випробування у разі невідповідної спеціальності;
 • Випускники ОКР «Молодший спеціаліст» (невідповідної спеціальності) у 2018 році мають право претендувати на місця державного замовлення у разі вступу за спеціальностями галузі «Освіта» – (математика, фізика, інформатика, біологія, географія, хімія, технологічна освіта, професійна освіта (комп’ютерні технології, харчові технології).
 • Абітурієнт має право одночасного навчання на денній і заочній формах, також після завершення навчання на 1 курсі, має право паралельного навчання – вступивши без результатів ЗНО на 2 курс іншої спеціальності.
 • Для вступу на навчання за ступенем «Магістр» документи будуть подаватися паралельно зі ступенем «Бакалавр» на денну форму з 12.07 до 26.07 та до 30.07 на заочну фору навчання.

Шановні абітурієнти, яку б спеціальність Ви не обрали, який би навчальний заклад не визначали як пріоритетний ми Вам щиро Бажаємо успіху!

Якщо ж Вашим пріоритетом є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, то до Ваших послуг:

 • Можливість отримання якісної освіти;
 • Участь у програмах подвійного диплома (паралельне навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини та в одному з партнерських закладів Польщі, Болгарії, Португалії – безкоштовно);
 • Можливість стажування за кордоном;
 • Можливість навчання за державним замовленням;
 • Військова підготовка (з отриманням первинного офіцерського звання);
 • Можливість долучитися до однієї з найбільшої студентської родини, адже в нашому університеті навчається більше 10 000 студентів.

Ми знаємо як досягти успіху, дозвольте цими знаннями поділитися з Вами.