Спільне обговорення актуальних проблем в освіті дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану

04.10.23 року на базі Уманського інклюзивного освітнього хабу «Черкащани» відбулася зустріч наукових, педагогічних працівників міста Умані та фахівців хабу Оксаною Гнатюк (керівником хабу, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри фізики, математики та інформатики УДПУ імені Павла Тичини) Іриною Малишевською (доктором педагогічних наук, професором кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, керівником науково-дослідної лабораторії інклюзивної педагогіки УДПУ імені Павла Тичини), Ольгою Шевчук (заступником директора з навчально-виховної роботи Уманської гімназії № 4 Уманської міської ради Черкаської області), Тетяною Приходько вчителем-логопедом, фахівцем хабу.

Обговорили нагальні проблеми щодо надання якісних корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану, особливо зі складними порушеннями. Ці освітні послуги передбачають комплексну систему заходів супроводження дитини у процесі інклюзивного навчання та спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення. Домовилися про професійну співпрацю у пошуку нових практичних підходів до освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Модератор – Ірина Малишевська, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, керівник науково-дослідної лабораторії інклюзивної педагогіки УДПУ імені Павла Тичини.