Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Регіональний навчально-методичний семінар «Особливості навчання та виховання дітей з порушеннями слуху: історія та сучасність»

22 вересня 2022 року на базі Освітньо-наукового центру Сімейно-центрованих практик в рамках Міжнародного тижня глухих людей відбувся Регіональний навчально-методичний семінар.

Основними напрямами регіонального науково-практичного семінару стали такі питання:

1. Історичні аспекти у навчанні дітей з порушеннями слуху. Погляди видатних сурдопедагогів на навчання та виховання дітей з порушеннями слуху.
  2. Інклюзивна освіта для дітей з порушеннями слуху.
  3. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі дітей з порушеннями слуху.
  4. Психологічні аспекти інтеграції в суспільство осіб з порушеннями слуху.

До основного кола обговорень на пленарному засіданні семінару стали доповіді:

«Розвиток жестової мови в Україні та за кордоном: історія та сучасність» (доповідач студентка 314 групи Шкурко Тетяна Миколаївна)

«Життя людей із порушенням слуху» (доповідач студентка 415 групи Тинкован Дар’я Валентинівна);

«Кохлеарна імплантація осіб із порушеннями слуху» (доповідач студентка 315 групи Тюріна Ганна Олександрівна);

«Особливості розвитку дітей із порушеннями слуху» (доповідач студентка 414 групи Вдовенко Анна Сергіївна);

«Десять кроків до адаптації навчального закладу для дітей зі світу тиші» (доповідач студентка 415 групи Товт Віра Олександрівна)

«Зірки, які живуть із порушеннями слуху» (доповідач студентка 414 групи Мишенюк Катерина Володимирівна)

По завершенню семінару модератор Хрипун Д. М. підвела підсумки зустрічі та наголосила на тому, що Міжнародний тиждень глухих відзначається за допомогою різних заходів, що проводяться спільнотами глухих по всьому світу.

Ці заходи вітають участь всіх членів спільнот глухих, в тому числі їх сім’ї, професійних та акредитованих перекладачів жестової мови, однолітків, а також участь різних зацікавлених сторін, таких як національні уряди, національні та міжнародні правозахисні організації, і організації людей з обмеженими можливостями.

Нещодавно до назви заходів внесені зміни: за рішенням XVI Генеральної Асамблеї Всесвітньої федерації глухих (ВФГ) з 2021 року змінено назву Міжнародного тижня глухих на Міжнародний тиждень глухих людей (IWDP).

Тема Міжнародного тижня глухих у 2022 році – «Розбудова інклюзивних спільнот для всіх»