Новини, події, оголошення

ЖЕСТОВА МОВА У ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ

На факультеті дошкільної та спеціальної освіти студенти мають можливість оволодіти жестовою мовою. Вона є важливим елементом у спілкуванні із нечуючими людьми.

Жестова мова як така виникла раніше, ніж мова звукова — як би дивно це не звучало. Вважається, що перша комунікація відбувалася саме завдяки жестам, а набір звуків був доволі обмеженим. Жестова мова використовувалася монахами під час особливо суворих постів, під час ритуалів, обрядів, але звична нам звукова витіснила її. Друге дихання жестова мова отримала приблизно 200 років тому — у XVIII ст. абат де л’Епє починає працювати з нечуючими і стає одним із перших сурдопедагогів.

З того часу жестова мова все більше входить в повсякденне життя людей. На сьогодні жестова мова стала невід’ємною частиною суспільства. Практично кожна телепередача супроводжується перекладом на жестову мову. Конференції, семінари, вебінари, ділові зустрічі вже давно не можна уявити без перекладу.

5 причин чому потрібно вивчити жестову мову:

  1. Повага до людей. Можливо, для когось це не є вагомою причиною, і тут кожен вирішує сам для себе. Але чим більше людей будуть мати базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя людей з порушеннями слуху. Про таке можна і потрібно мріяти – тенденція в цьому напрямку вже є.
  2. Активізація моторики пальців позитивно впливає на весь організм. Ще в II столітті до нашої ери в Китаї було відомо про вплив дій, які виконують руками, на розвиток головного мозку людини. Стародавні китайці стверджували, що вправи для рук і пальців гармонізують тіло та розум, позитивно впливають на діяльність мозку. Існує прямий взаємозв’язок – що більше ми робимо дрібної роботи пальцями, то краще ми тренуємо мозок і тим ясніше стає наша свідомість. Саме тому, наприклад, фахівці радять займатися рукоділлям. А чому б не жестова мова?
  3. Новий метод тренування пам’яті. Якщо ви коли-небудь вивчали іноземну мову, то вам відомо, що в процесі навчання треба запам’ятовувати багато інформації. Зокрема, нові слова – як вони звучать та пишуться. Для жестової мови – так само, просто запам’ятовувати ви будете положення пальців та рук. І це нова робота для мозку. Усі танцюристи знайомі з таким терміном, як м’язова пам’ять. Роблячи багато па у танці, танцюрист не думає про всі рухи, які потрібно зробити. Їх пам’ятає його тіло. Жестова мова тісно пов’язана з цим видом пам’яті, і саме його доводиться тренувати під час навчання.
  4. Можливість додати навичку спілкування жестовою мовою у своє резюме. Будь-який роботодавець  зверне увагу на резюме, в якому зазначено, що людина володіє китайською, японською мовою або, наприклад, хінді. Навіть якщо знання цієї мови не потрібне для вакансії, на яку претендує людина, сам факт такої навички вже привертає увагу і навіть викликає бажання познайомитись з такою людиною. А тепер уявіть, якщо у резюме зазначити жестову мову? Безумовно, це здивує і виділить власника резюме серед інших кандидатів.
  5. Отримати нові відчуття.Якщо ви коли-небудь пробували щось нове, то ви зрозумієте, про що йде мова. Згадайте ту мить, колись ви перший раз ставали на лижі або ковзани, полетіли літаком, побачили океан, або почали розуміти іноземну мову, яку вивчаєте. Відчуття абсолютно нового – неповторне і незабутнє. Жестова мова може відкрити вам новий світ, якого ви ще ніколи не торкалися. Це світ повної тиші. Це не тільки нові відчуття, але й нові можливості зрозуміти тих, хто постійно живе там, де немає звуків.

Уявіть собі, якщо одного разу у метро, в парку або в звичайному кафе ви зустрінете людину, яка вас не може почути. Можливо, лише одне ваше запитання: «Доброго дня! Чим Вам допомогти?»  зробить її трохи щасливішою.