Регіональний центр розвитку дитини "Дивосвіт"

У ЦЕНТРІ РОЗВИТКУ ДИТИНИ «ДИВОСВІТ» ПРОЙШОВ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Освітня робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на заклад дошкільної освіти покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Метою проведення у Центрі розвитку дітей «Дивосвіт» тижня безпеки є формування у дітей:

– розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя;

– правил безпечного перебування на вулицях, правила поводження з незнайомими людьми;

– навичок безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих;

– уявлень про небезпечні для життя отруйні рослини, ягоди, гриби;

– обережного поводження з ліками,хімічними речовинами, побутовою хімією;

– відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки;

– правил безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках;

– правил безпечної поведінки на водоймищах тощо.

Вознюк Н.Д. та Кислинська І.Ф. розповіли вихованцям як поводитися під час надзвичайних ситуацій, з вибухонебезпечними предметами,  під час виникнення пожежі, яких правил дотримуватися на дорозі, в транспорті, під час відпочинку на природі, коли ти залишаєшся один вдома. Які дії при сигналі «Увага всім», яких правил дотримуватися в укритті.

План основних заходів до «Тижня безпеки дитини» виконаний у повному обсязі та результативно. Діти отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та зрозуміли, що наша безпека – у наших руках!!!