Регіональний центр розвитку дитини "Дивосвіт"

Розвиваємо сенсорні здібності вихованців Академії “Вундеркінд”

“Розум у дитини знаходиться на кінчиках її пальців”

В.О. Сухомлинський

Дошкільний вік – найбільш сприятливий період для розвитку сенсорних здібностей, без яких неможливий розумовий розвиток дитини. Цей період є важливим для вдосконалення діяльності органів чуття, накопичення уявлень про навколишній світ, актуалізації її творчого потенціалу. Вихователями центру розвитку “Дивосвіт” та працівниками Академії обдарованих дітей  “Вундеркінд”  створено сенсорно-розвивальне середовище для накопичення пізнавального досвіду, розвитку творчих здібностей та сенсорної культури вихованців. Тому великого значення надається тим формам і методам роботи з дітьми дошкільного віку, що забезпечать розвиток чуттєвого досвіду дитини, сприятимуть розвитку зоровим, слуховим, дотиковим сенсорним еталонам дошкільників.

20.10 2023 року  Директор Академії “Вундеркінд” доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Світлана Гаврилюк разом із здобувачами вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти провели для вихованців низку  сенсорних, дидактичних ігор з елементами ейдетики для розв’язання пізнавальних завдань, розвитку дрібної моторики рук, засвоєння сенсорних еталонів (колір, величина, форма)  та способів обстеження предметів. Також активно використовували такі творчі форми роботи: пальчикові, театралізовані, сюжетно-рольові, рухливі, настільно-друковані ігри.

Здобувачі вищої освіти 2 курсу освітньої програми Спеціальна освіта, під час проведення  творчих ігор («Пальчики вітаються» «Дружна сім`я»,  «Геометричне лото», «Асоціативний ланцюжок», «Що змінилося?», «Запам’ятай картинки»)  практично переконалися у ефективності застосування сучасних технологій для сенсорного розвитку дошкільників.