Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Склад

Діяльність

Конференція

Метою Центру є поширення цінностей інклюзивної освіти в академічному середовищі, формування інклюзивної компетентності фахівців у процесі їхньої професійно-педагогічної роботи; реалізація ключових ідей освітньо-професійних програм спеціальності 016 Спеціальна освіта, забезпечення соціальної та психолого-педагогічної підтримки сім’ям, які виховують дітей з/без особливих освітніх потреб.

Основними завданнями Центру є:

• надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з сім’ями, які виховують дітей з/без особливих освітніх потреб;
  • проведення майстер-класів, тренінгів, дискусійних платформ, спільних переглядів щодо популяризації інклюзивної освіти;
  • підготовка і публікування наукових доробків, методичних рекомендацій, інформаційних бюлетенів;
  • пошук фахівців і ресурсів для створення маршруту індивідуального розвитку сімей, які виховують дітей з/без особливих освітніх потреб;
  • робота з громадськими організаціями;
  • взаємодія із закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг сім’ям;
  • підготовка звітної документації про результати діяльності центру;
  • забезпечення роботи з документообігу за напрямами діяльності Центру (договори, проекти наказів, тощо)

Центр виконує наступні функції:

•  Діагностично-статистичну: участь у розробці та проведенні статистичних досліджень з вивчення проблем сімей.
  • Соціально-виховану: формування позитивного ставлення суспільства до осіб з особливими освітніми потребами, сприйняття зазначеної категорії як рівних собі; налагодження взаємодії з різноманітними соціальними інституціями, локалізація негативних виховних впливів у родині.
  •  Освітню: пошук фахівців і ресурсів для створення маршруту індивідуального розвитку сімей.
  •  Наукову: дослідження процесу впровадження інклюзивної освіти у світі, проведення науково-дослідних робіт для популяризації інклюзивної освіти та використання науково-технічних здобутків.
  • Психологічну: корекція дитячо-батьківських відносин, подолання кризових ситуацій та проблем сімейного виховання.
  •  Просвітницьку: розповсюдження інформаційних бюлетенів; методичних рекомендацій; проведення різноманітних просвітницьких заходів і форм, співпрацюючи з усіма соціальними інститутами.

Контактна інформація:
адреса: м. Умань, вул. Садова 32 А
телефон: 097-765-00-68 (Людмила Анатоліївна)

e-mail: centrfdso@gmail.com