Дактилеми в українській та англійській мові

Зміни, що відбуваються в умовах воєнного стану в Україні, вимагають перегляду стратегії головного завдання сучасної освітньої політики в державі. Актуальним для українців, які мають порушення слуху сьогодні є усвідомлення української жестової мови як першої «рідної», «материнської».

Спеціальна освіта покликана сформувати білінгва, тобто нечуючого, який вільно володіє і українською словесною, і українською жестовою мовами, а також послуговується іноземною мовою – англійською. Тому, актуальність власного педагогічного досвіду спрямована на розвиток комунікативної компетентності майбутніх фахівців спеціальної освіти з врахуванням лінгвістичних, психолого-педагогічних, лінгводидактичних засад.

26 вересня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Хрипун Дарʼя Миколаївна та сурдопедагог Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1 Семенова Тетяна Володимирівна провели лекційне заняття на тему: «Порівняльна характеристика вивчення англійської та української абетки жестовою мовою» для студентів 314 групи, освітньої програми: Спеціальна освіта.

Зокрема під час заняття використовувалися 3D Навчальні картки «ABC Alphabet» Розвиваючі картки для вивчення англійської абетки з жестовою мовою.