Зустріч з випускниками факультету дошкільної та спеціальної освіти
Зустріч з випускниками факультету дошкільної та спеціальної освіти
Тема: «Врахування соціальних запитів та сучасних підходів до вибору змісту, форм і методів неформальної освіти»
Для сучасного фахівця, який бажає йти в ногу з часом і бути в тренді, ідея безперервної освіти допомагає вирішити цю проблему. І не дивно, що таких фахівців дошкільної та спеціальної стає дедалі більше, адже сучасна наука розвивається настільки швидко, що часто професійні знання, здобуті людиною, вже за кілька років стають застарілими та потребують оновлення. Відгукуючись на виклики сьогодення та потреби педагогів, держава передбачила можливість безперервного навчання фахівців дошкільної та спеціальної освіти у новому Законі про освіту, відповідно до якого педагог має можливість обирати один з видів освіти впродовж життя – формальну, неформальну чи інформальну. Який вид обрати педагогу та як поєднати? Відповіді на це питання та на багато інших запитань спробували знайти у наших випускників факультету / університету.
20 квітня 2023 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти ОС «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», науково-педагогічних працівників факультету дошкільної та спеціальної освіти із випускниками факультету.
Серед виступаючих:
- Ващенко Алла Володимирівна, завідувач дошкільного навчального закладу ясла-садок комбінованого типу № 12 м. Умань, випускниця спеціальності «Дошкільна освіта»
У ході своєї доповіді Алла Володимирівна зазначила важливість безперервного навчання через проходження різного рівня семінарів, вебінарів, курсів підвищення кваліфікації тощо. Поділилася здобутками ввіреного їй дошкільного навчального закладу. Розповіла про цікаві проєкти, які подаються творчою групою закладу на конкурси.
- Михайлюк Аліна Віталіївна, керівник дошкільного підрозділу Білоцерківського приватного закладу Міцва, дефектолог, випускниця спеціальності «Спеціальна освіта»
Аліна Віталіївна надзвичайно заохотливо поділилася своїм досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Під час виступу відзначила участь у «Космотаборі». Пані Аліною відзначено, що «Космотабір – простір для всіх. Вже не перший рік ГО «Бачити серцем» організовує літній інклюзивний табір. Це місце, де в дитинства немає інвалідності. Місце, де діти на кріслах колісних грають у футбол. Місце, де будь-яка дитина має право на дитинство, друзів, вечірки, навчання, ігри, сміх та обійми. Табір відкритий для усіх людей. Можна пройти навчання та працювати в ньому. Можна приходити волонтерити годину, дві, день, тиждень, тоді коли маєте вільний час та бажання. Табір триває місяць і цього літа він обов’язково відбудеться!». Закликала наших здобувачів вищої освіти долучатися до такої важливої діяльності.
- Лутій Ольга Миколаївна, методист закладу дошкільної освіти «Теремок» м. Кодима Одеської області, випускниця спеціальності «Дошкільна освіта»
Під час свого виступу, закцентувала увагу присутніх про важливість професійного зростання вихователів закладу дошкільної освіти. Відзначила, що педагоги закладу постійно підвищують свій рівень професійної підготовки шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації, зокрема при Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Подякувала лекторам курсів підвищення кваліфікації зі спеціальності Дошкільна освіта кандидатам педагогічних наук, доцентам Рябошапці Ользі Володимирівні та Авраменко Оксані Олександрівні за надзвичайно пізнавальний, інноваційний матеріал.
- Беспалько Маргарита Манігірдовна, директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області, випускниця нашого університету.
Під час виступу пані Маргарита підкреслила важливість здобуття як формальної так і неформальної освіти. Представила власні здобутки у сфері неформальної освіти. Зазначила, неформальна освіта якнайкраще допомагає фахівцю, сучасному педагогу у формуванні ключових компетентостей в умовах сьогодення. Запропонувала учасникам зустрічі переглянути ресурси здобуття неформальної освіти та наголосила на їх важливості для професійного зростання майбутніх фахівців.
До обговорення долучилися завідувачі кафедр факультету (проф. Іщенко Л.В., доц. Мельникова О.М., доц. Лемещук М.А.), гаранти освітніх програм (доц. Карнаух Л.П., доц. Підлипняк І.Ю., доц. Бутенко О.Г., доц. Авраменко О.О.) та інші науково-педагогічні працівники факультету.
Завершуючи, учасники подякували за теплу зустріч, під час якої отримали позитивні емоції, усмішки.