Новини, події, оголошення

Як молодим фахівцям шукати роботу під час кризи?

У багатьох студентів і майбутніх випускників, особливо тих, хто уважно вивчає наслідки світової фінансової кризи в ділових ЗМІ, може виникнути відчуття, що час молоді закінчилося.

pracya

Давайте детально розберемо всі можливі аргументи за і проти цього твердження і виробимо стратегію поведінки.

Ми нікому не потрібні! Компанії скорочують персонал, нових позицій мало
Багато роботодавців після скорочення штату з метою мінімізації витрат заміщають звільнених людей новими – вони запрошують на стартові позиції саме випускників з невисокими порівняно з досвідченими фахівцями зарплатними запитами. У цій ситуації позиції випускників дуже виграшні. Чи не виставляйте великих зарплатних очікувань зараз, через рік-півтора молодий спеціаліст компенсує різницю, так як ринок рано чи пізно почне відновлюватися, а це відіб’ється на зростанні вакансій, збільшенні затребуваності і, як наслідок, призведе до зростання зарплат.

Нас таких занадто багато … Конкуренція висока
У ситуації, коли на ринку мало пропозицій і багато кандидатів, перемагають ті, хто правильно зробив своє резюме і відмінно підготувався до інтерв’ю. Не секрет, що всі претенденти роблять стандартні помилки в резюме і на співбесіді.

Щоб не бути черговим наступившим на граблі, зверніться до професійних консультантів у сфері кар’єрного планування та пошуку роботи, в кар’єрний центр вашого вузу.

Як шукати роботу правильно:

  1. Стежити за вакансіями на сайтах з працевлаштування.
  2. Відвідувати ярмарки вакансій і кар’єрні форуми, де знайомиться з представниками компаній і залишати своє резюме на можливі вакансії.
  3. Використовувати особисті контакти (знайомих, друзів, родичів і т. Д.) Для того, щоб представити свою кандидатуру в компанії, де вони працюють, – там часто віддають перевагу кандидатам по особистою рекомендацією вже працюючих співробітників.
  4. Складати список цільових компаній по своїй галузі або / і спеціалізації з бізнес-довідників, вивчаємо корпоративні сайти компаній і розсилаємо резюме з поміткою «на початкову позицію».
  5. Не забувати про кадрові агентства та спеціалізовані друковані видання про роботу. Перші в відсутність замовлень від клієнтів поповнюють базу і проводять інтерв’ю з цікавими здобувачами «про запас», а другі публікують вакансії компаній-роботодавців.

Про стажування можна забути?
Це не так. Великі західні і російські компанії не будуть згортати програми набору молодих фахівців (докладніше про це – в матеріалах рубрики «Тема номера»). Можливе скорочення витрат на рекламу цих програм в інтернеті та ЗМІ, тому завдання випускника – з потроєною силою звертатися напряму до цільових роботодавцям. У період кризи частіше, ніж коли б то не було, заходите на сайти компаній і відвідуйте ярмарки вакансій.

А може, ще повчитися?
Дійсно, в відсутність роботи і в процесі її пошуку краще зайнятися продовженням освіти, особливо того, яке збільшить шанси отримати роботу:

  • піти на курси бізнес-англійської;
  • навчитися працювати в різних додатках MS Office (часто вміння працювати з Excel, PowerPoint розглядається як серйозний плюс).
  • І найголовніше – після кожного співбесіди аналізуйте свою поведінку. Пройти інтерв’ю без помилок не вдається практично нікому (включаючи навіть фахівців з багаторічним досвідом бізнес-спілкування). Зате у вчорашніх студентів є величезний плюс – це здатність підкорити інтерв’юера своїм щирим бажанням навчитися працювати для того, щоб приносити компанії користь.