ВИКЛИКИ ІСТОРІЇ. РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ В УКРАЇНІ

Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови  української державності.

20 лютого 2019 року 112 група факультету дошкільної та спеціальної освіти на чолі з викладачем Кравчук Нелею Павлівною провели виховну годину, аби згадати про причини та передумови Революції Гідності.

Студенти перегляну кінофільм «Революція гідності в Україні», поринули у світ жахіття, у події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р.

Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву “Євромайдан”, а згодом Революція Гідності, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.

Революція Гідності виявилася надзвичайно трансформаційним і драматичним рухом для України, що призвів до загибелі 107 учасників акції протесту, названих “Небесною сотнею”, втечі корумпованого президента та його уряду, анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі.

Майдан постав важливою історичною подією, яка глибоко вплинула на політику не лише у Європі, але і в глобальному масштабі. Він незворотньо спрямував країну на шлях до Європи, спричинив війну із сусідньою Росією, призвів до відновлення холодної війни між Росією та Заходом, а також вплинув на перебіг політичних подій на Близькому Сході та в країнах басейну Тихого океану. Майбутні історики та політологи напишуть томи із цього питання, досліджуючи його під широким кутом зору.

Революція Гідності змінила державу та значну частину суспільства, вплинула на розвиток в українців якостей, властивих справжнім громадянам, – патріотизму, відповідальності, солідарності та небайдужості.