Новини, події, оголошення

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ МОВЛЕННЯ

22 жовтня у світі відзначається Всесвітній день людей з вадами мовлення за ініціативою фахівців з дослідження патологій мови з Канади (Canadian Association of Speech-Language Pathologists and Audiologists – CASLPA).

Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїк на міжнародному рівні».

В цей День, який щороку присвячений певній темі, проходять різні конференції, семінари, зустрічі та ряд соціальних заходів, спрямованих на підвищення інформованості широкої спільноти про проблеми і складнощі, з якими доводиться стикатися людям, які заїкаються, у повсякденному житті.

До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкання, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них – кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій.

Заїканням страждали, наприклад, Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, а з нині живих – Брюс Вілліс, Артемій Троїцький та інші відомі люди.