ВОНИ РОБИЛИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩО БУЛО В ЇХ СИЛАХ…

2006 року Указом Президента України була заснована пам’ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня. А тому на передодні, в п’ятницю 13 грудня, студенти 2 курсу разом з викладачем Миколайко І. Г. мали змогу переглянути фільм: «Чорнобиль. Моя зміна» з подальшим обговоренням.

Спогади, які розповідали учасники ліквідації  не залишили байдужими нікого, хто долучився до перегляду даного фільму. Адже вони рятували людство від тяжчих наслідків вибуху практично голими руками. Учасники тих подій із жахом згадують: палало так, що плавився бетон. Офіційно жертвами чорнобильської аварії в 1987 назвали 2 тисячі людей. Хоча насправді її радіація зачепила мільйони. І дотепер так ніхто і не знає всіх її згубних наслідків.

Ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС завжди будуть для нас символом громадського подвигу та самопожертви, які заслужили вдячність мільйонів наших співгромадян. Під час страшного лиха вони добровільно зголосилися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпеки. На жаль, це коштувало їм здоров’я, а багато кому і життя. Їх мужні дії допомогли значно зменшити негативні наслідки катастрофи для України та світу.

Ми висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.

Друк