ВІДКРИТТЯ СТЕНДУ ОЛЕНИ ПОЛІЩУК «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»

Багато хто із нас вірить у новорічні дива, адже це свято і є дивом у чистому вигляді. Зміна одного року іншим обов’язково має супроводжуватися виконанням бажань і добрими дивами. Ось і у нас на факультеті 28 грудня 2018 року відбулася особлива і знаменна подія напередодні Нового року – відкриття  стенду заслуженого майстра народної творчості України Олени Поліщук  «З Україною в серці» – за сприяння декану факультету дошкільної та спеціальної освіти – Демченко Ірини Іванівни.

Художник – це людина, яка має бачити і втілювати найпрекрасніше на полотні. Це великий майстер краси, де неначе у дзеркалі любові сяють світ і краса Землі у прекрасних роботах. Саме художник може дарувати людям уміння бачити і любити!

Ми пишаємося  особливим даром Поліщук Олени Василівни   –  із білого полотна чи паперу, фарбів чи олівців їй вдається створити витвори мистецтва, які вже давно відомі не лише в Україні, а й поза її межами. Це черговий подарунок нам, адже у кожній роботі є часточка таланту і часточка душі і тому така тепла  енергія світла і добра відходить від її яскравих, красивих, закоханих у життя картин.

З вітальним словом до Олени Василівни звернулася  декан факультету дошкільної та спеціальної освіти – Демченко Ірина Іванівна.

За що цінуємо живопис,

Мов рідкісну, коштовну річ?

Готують зустріч незвичайну

Картини майстра віч-на-віч.

Бо дивна суміш кольорова,

Під пильним поглядом очей,

Складає казку просторову

З об’ємним виміром речей.

Олена Василівна на полотні,

Як частку власної душі,

Букет яскравих свіжих квітів

Зберигла для Вас у всій красі.

А там, в осінньому пейзажі,

Шалена гама почуттів!

І ностальгія щирих вражень,

І відчуття прийдешніх днів!

З любов’ю створені картини,

Мов іскри вічного життя,

Благословенні, і віднині

Вже не поринуть в забуття!

Правильно кажуть, що, якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Однак вона повинна ще зуміти розвинути в собі всі ці дарування, відшліфувати свої здібності і правильно скористатися ними з користю для себе і для людей, але вдається це далеко не всім і вже у всякому разі не відразу.

Твори всіх дійсно обдарованих людей  відрізняються від інших характером рішучості і визначеності і витікаючими з них виразністю і ясністю, бо такі голови завжди виразно і ясно усвідомлюють, що вони хочуть висловити, – все одно, чи буде це проза, вірші або звуки. Цієї рішучості і ясності бракує іншим, і вони негайно ж розпізнаються по цьому недоліку.

Кравчук Неля Павлівна взяла в Олени Василівни інтерв’ю, вона поставила такі запитання:

1. Олена Василівна, коли Ви вперше взяли олівець до рук?
  2. Чи памятаєте Ви свою першу картину?
  3. З якими матеріалами любите більше працювати? Чим малювати?
  4. Яка картина є улюбленою?
  5. Хто і що надихало Вас на створення картин?
  6. Скільки картин нараховує Ваша колекція?
  7. Що Ви відчуваєте коли створюєте свої чудові шедеври?
  8. Які символи Ви вважаєте найпотужнішими у своїх роботах?
  9. У Ваших роботах переважають українські мотиви. Хто виховав у Вас таку щиру любов до України?
  10. Дороги, що ведуть до мистецтва, сповнені тернів, але на них вдається зривати прекрасні квіти. (Ж. Санд). Мистецтво є улюбленою справою Вашого життя?

Сподіваємось, що талант Олени Василівни буде розквітати й надалі, а роботи надихатимуть інших на творчість, добрі справи та світлі думки .Це гарний подарунок прийдешнім поколінням.

З Прийдешнім  роком усіх присутніх, а Вам, Олено Василівно, творчого натхнення та нових звершень!