ВІДКРИТЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ «УКРАЇНСЬКІ СУЧАСНІ ПИСЬМЕННИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ»

14 грудня 2018 р. викладачем кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Тетяною  Миколаївною Дукою  було проведено відкрите практичне заняття «Українські сучасні письменники для дітей дошкільного віку».

На занятті студенти вдало охарактеризували сучасний етап розвитку української літератури для дітей та зазначили, що він  якісно відрізняється від попередніх новими ідеями, проблема­тикою, іншим рівнем сприйняття текстів.

Під час заняття була зосереджена на тому, що  погляд на дитяче читання формується не тільки як на засіб на­вчання та виховання, а й як на джерело розваги, чинник емоцій­ного розвантаження дитини.

Разом з тим, на  занятті зі студентами обговорювалися питання специфіка сучасної дитячої книги; сучасні видавництва та періодичні видання для дітей.

Яскраво були представлені життєві та творчі стежини письменників-земляків для дітей (М. Павленко, С. Кочубей та ін.).

Студенти продемонстровано життєвий та творчий шлях письменників-сучасників для дітей за допомогою мультимедійних засобів (Ліна Костенко, Олександр Дерманський, Іван Андрусяк, Галина Малик, Іван Малкович, Леся Кара-Коці, Зірка Мензатюк, Всеволод Нестайко, Василь Слапчук та ін.).

Висловили власну думку стосовно сучасних літературних творів для дітей та власне ставлення до сучасної читацької продукції для дітей дошкільного віку.