Відкрита лекція з дисципліни «Логопедія (дислалія)» на тему: «Методика логопедичного впливу при дислалії»

На кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти існує традиція проведення відкритих лекцій.  Особливістю відкритої лекції є те, що вона з одного боку є звичайною, черговою лекцією навчального процесу, яка націлена на студентів, а з іншого – є подією у професійній діяльності лектора та вимагає від нього спеціальної підготовки, щоб показати свою діяльність з кращого боку, продемонструвати колегам зразок педагогічної майстерності.

Головною метою відкритої лекції є контроль якості викладацької роботи лектора, обмін досвідом, дружня допомога колег лектору у розкритті недоліків його роботи та їх усунення, пошук можливостей вдосконалення навчального процесу. Відкриті лекції сприяють згуртуванню колективу кафедри, створенню концептуальної єдності науково-методичних підходів та дій щодо організації навчального процесу та вимог до студентів.

14 березня 2023 р. відбулась відкрита лекція доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти к.п.н. Хрипун Дар’ї Миколаївни для молодших бакалаврів та бакалаврів спеціальності 016 Спеціальна освіта (1 курс) з навчальної дисципліни «Логопедія (дислалія)» на тему: «Методика логопедичного впливу при дислалії».

На початку лекції викладач здійснила короткий екскурс в попередньо вивчений матеріал, залучаючи до інтерактивної роботи студентів. Також було підкреслено актуальність теми лекції та мету, після чого лектор перейшла до викладення основного матеріалу.

У лекції застосовувалася техніка зворотного зв’язку. Дар’я Миколаївна задавала питання аудиторії, залуча до виконання різнобічних завдань після кожного логічного ряду лекції. Це дозволяло їй закріплювати знання студентів, перевіряти засвоєний матеріал та інші особливості студентської аудиторії.

На лекції були присутні: в.о. завідувача кафедри М. А. Лемещук, доцент кафедри Слатвінська А. А., старший викладач кафедри Черніченко Л.А.

Присутні відмітили високий педагогічний рівень проведення лекції, а саме: майстерність Дар’ї Миколаївни у викладанні дисципліни, поєднання теоретичного матеріалу з практичними прикладами та вирішення ситуаційних завдань, використання технічних засобів навчання та унаочнення матеріалу протягом проведення лекції, постійний зворотній зв’язок із аудиторією та вміння зацікавити студентів до активної роботи.