Новини, події, оголошення

#ВІД СЕСІЇ ДО СЕСІЇ


Для тих, хто все-таки здає сесію – #чергова_порція_порад:

   Усний іспит
Підготовка до відповіді на усному іспиті – це складний і важливий етап, від якого практично на 100% залежить оцінка за іспит, тому важливо:

   1. Зосередитися і заспокоїтися.
Якщо у Вас хороша зорова пам’ять, і добре підготувалися до іспиту, тоді сторінка підручника сама спливе перед очима. Якщо Ви схвильовані, то закрийте очі, і спробуйте розслабитися. Після того, як Ви прийдете в робочий стан, уважно прочитайте запитання. Не може бути, щоб Ви абсолютно нічого не знали. Просто не буває такого!

2. Починати з того, що добре знаєте.
Якщо якесь питання Ви знаєте добре, то починайте з нього. Під час підготовки до відповіді на нього Ви підсвідомо будете пригадувати інші питання. І нічого страшного не має в тому, якщо Ви чогось не можете згадати взагалі. Зрештою, володіючи широкими знаннями про предмет, багато до чого можна “додумати” самостійно.

3. Фіксувати найголовніше.
Робіть записи або складіть план відповіді. Для того щоб відповіді були послідовними, залишайте вільне місце для тих деталей, які Ви пригадаєте пізніше. Якщо ніяк не вдається згадати якесь визначення, формулу – пропустіть місце і поверніться до цього пізніше. Пам’ятайте: ніколи не ходіть відповідати з чистим листком, навіть якщо Ви супервідмінник. Записи допомагатимуть і Вам і екзаменатору, якщо потрібно зробити вибір.


4. Тільки факти.
Пам’ятайте: відповідь має містити факти і цінну інформацію. Переливаючи “воду” Ви ризикуєте потонути або “поплисти”… Відомо, що кілька конкретних цифр, деталей, фактів спричиняють більш глибокий вплив на співрозмовника, ніж розлогі міркування на тему відповіді. Не всі викладачі люблять слухати такий собі “твір на тему”. Можете також спробувати пригадати як читав лекції сам викладач, якщо вони були чіткі і стислі, скоріш за все такої відповіді викладач від Вас і чекає, і навпаки, якщо викладач полюбляє пофілософствувати, то Ви теж можете собі це дозволити, головне не захопитися.

5. Спостерігати за екзаменатором.
Перед тим, як йти відповідати, Ви повинні обов’язково поспостерігати за екзаменатором: які його реакції і ступінь їх прояву, наскільки він доброзичливий або навпаки – роздратований, яка він людина вцілому. Ця інформація Вам може стати у нагоді під час відповіді.

   Письмовий іспит
А що робити якщо іспит письмовий, наприклад тестування? Як поводитися у такому випадку? Наведемо кілька універсальних рецептів для більш успішної тактики виконання тестування.

   1. Зосередьтеся! Поспішайте повільно! Часові обмеження не повинні впливати на якість Ваших відповідей.

2. Почніть з легкого! Почніть відповідати на ті питання, у знанні яких Ви не маєте сумнівів. Так Ви звільнитеся від нервозності, і вся енергія буде спрямована на більш важкі питання.

3. Пропускайте! Треба навчитися пропускати важкі чи незрозумілі завдання: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими Ви обов’язково впораєтесь.

4. Читайте завдання до кінця! Інакше можна зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

5. Думайте тільки про поточне завдання!

6. Виключайте! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять.

7. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима й помітити помилки.

Підготовка організму
Не забувайте, що кожен іспит, це стрес для вашого організму, тому аби він Вас не підвів у найвідповідальніший момент, організм теж потрібно готувати до екзаменів. Тому під час сесії особливо важливо:

   1. Повноцінно харчуватися: м’ясні і рибні продукти, овочі і фрукти, які підсилюють обмін речовин в організмі.

2. Підтримати себе вітамінами. Полівітаміни, часник містять майже весь комплекс вітамінів, необхідних організму, знімають втому, підвищують м’язовий тонус і працездатність.

3. Виключіть напої, які збуджують нервову систему: каву, міцний чай, алкоголь.

4. Обов’язково робіть фізичні вправи або рухи під музику. Це допомагає підняти настрій, підвищує м’язовий тонус, розганяє кров по тілу, змушуючи у свою чергу активно працювати головний мозок.

5. Робіть короткі, але регулярні прогулянки на свіжому повітрі, частіше провітрюйте кімнату, тому що нестача кисню помітно знижує розумову діяльність.

6. Спіть повноцінно (але не більше 7 – 8 годин), такий сон приносить відпочинок організму і сприяє відновленню та накопиченню енергії в клітинах мозку. Якщо після розумової втоми важко заснути, робіть дихальну гімнастику: 10 повільних глибоких вдихів грудьми і 10 повільних видихів животом. Пам’ятайте: у людини, яка погано виспалася знижується пам’ять і кмітливість на 50%.

7. В особливо відповідальні дні (контрольна, залік, іспит) ретельно стежте за своїм здоров’ям і настроєм, тобто спробуйте виключити причини додаткової нервової і емоційної напруги (сварки, конфлікти, погані думки).

У будь-якому випадку, як би не пройшов процес підготовки до іспиту, важливий позитивний настрій. Адже будь-які вершини підкоряються, правильно? Хай щастить!