VI ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД РОЗВИТКУ ДИТИНИ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ І СІМ’Ї»

25 вересня 2024 року на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція: «Психолого-педагогічний супровід розвитку дитини в умовах взаємодії закладу дошкільної освіти і сім’ї». Захід присвячувався Дню Дошкілля, яке святкують в Україні в 29 вересня.

До участі в конференції долучилися такі заклади освіти: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Львівський національний університет імені Івана Франка; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Волинський національний університет імені Лесі Українки; Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди; Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка; Криворізький державний педагогічний університет; Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»; Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка; КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради»; КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж»; ДНЗ ясла-садки комбінованого типу (№7, №12, №25, №28 м. Умані; Уманська початкова школа №2, Уманська гімназія №11 Уманської міської ради Черкаської області.

Відкриваючи конференцію, з вітальним словом виступила проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор кафедри вищої математики та методики навчання математики  Годованюк Тетяна Леонідівна.

Про наукову проблему впровадження  дитиноцентричного підходу в освітній процес доповіла доктор педагогічних наук, професор кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка Квас Олена Валеріївна.

Учасники конференції надихнутися новітніми ідеями щодо змісту цифрової підготовки сучасного педагога від доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Олефіренко Надії Василівни.

Цікавою, науково обґрунтованою буда доповідь доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Іщенко Людмили Валентинівни.

Спікер – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Андрющенко Тетяна Костянтинівна виступила з темою дослідження: «Соціальний інтелект у векторі оптимізації взаємодії закладу дошкільної освіти та сім’ї».

Доповідач Ющенко Людмила Олександрівна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів «КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» висвітлила тему: «Інструменти формування навички кооперації у батьків вихованців  ЗДО».

Спікер – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Норкіна Олена Валеріївна висвітлила проблему використання штучного інтелекту в закладах дошкільної освіти.

Із цікавими техніками розвитку емоційного інтелекту дошкільників познайомила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Прибора Тетяна Олександрівна.

Своїм практичним досвідом національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку в умовах сьогодення поділилась вихователь-методист ДНЗ №28 м. Умані Грицай Галина Миколаївна.

І наостанок конференції виступили здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Шкеринда Юлія та Вербська Анастасія, які представили результати дослідження з формування основ здорового способу життя дітей старшого дошкільного віку.

Факультет дошкільної та спеціальної освіти вітає всіх педагогічних працівників з Днем Дошкілля! Бажаємо миру, міцного здоров’я, натхнення, творчих злетів і приємних моментів у щоденній благородній праці!