Новини, події, оголошення

УСЕ НЕОБХІДНЕ, ЩОБ САМОСТІЙНО ВИВЧИТИ КИТАЙСЬКУ

Китайська – перша у світі мова за кількістю носіїв та одна із шести офіційних робочих мов ООН. Тож, якщо ти хочеш збагатити своє резюме дійсно особливою навичкою, збираєшся у подорож до Китаю або хочеш зрозуміти багату китайську культуру, то ми підготували добірку ресурсів для самостійного вивчення китайської. Ти зможеш!

Підручники

Китайська мова. Початковий курс – це україномовний підручник для тих, хто не мав жодного стосунку до китайської раніше. У 24 розділах книги подано писемність (ієрогліфіку), яка є основою для творення безлічі дуже відмінних між собою діалектів. У комплекті є СD-диск із аудіо, що значно спрощує процес навчання.

Сучасна китайська мова – ще один україномовний підручник, який підійде для вивчення розмовної мови. Неабияк врятує перед мандрами азійськими просторами. Це комплексний підручник, до якого додано аудіоматеріали, «Книгу ієрогліфів» для вивчення писемності, а також «Книгу вправ» для закріплення вивченого матеріалу.

Modern Mandarin Chinese Grammar – англомовний підручник за рівнями, який налічує 60 різноманітних тем. Сконцентрований на вивченні граматики та щоденної лексики. Освоївши цю книгу, можна почуватися впевнено у світі китайської мови.

 

Сайти

ХайВей – україномовний сайт, який має добірку інтерактивних матеріалів. Ієрогліфи подано у формі ребусів, про кожен із них складено невеличку історію, яка пояснює всі особливості написання. Це значно спрощує процес запам’ятовування незрозумілих символів. Для тих, хто вже має базові знання, запропоновано цікаві історії китайською для вивчення базової лексики.

Goethe Verlag – міжнародний сайт для вивчення розмовної китайської. Пояснення доступні багатьма мовами, у тому числі українською.

Learning Mandarin – комплексний англомовний сайт для всіх рівнів, де можна знайти безліч вправ та інтерактивних уроків. За його допомогою можна вивчити лексику, граматику та фонетику.

eСhineseLearning – інтерактивний сайт англійською мовою, який має програми для дітей, підлітків та дорослих. За допомогою цього ресурсу можна не лише вивчити мову, а й дізнатись більше про культуру Китаю з легенд, фотографій та відеороликів.

Ієрогліфи покроково

Основою для вивчення китайської є ієрогліфи, тому варто почати саме з них. На цих ресурсах не вивчиш інших тем, але осягнеш основу для подальшого навчання.

Word Dictionary – це англо-китайський словник, де покроково зображується креслення кожного слова.

Zdic – китайський словник, за допомогою якого можна перевірити написання слів.

china 5

Словники

Українсько-китайський словник, який написав Чжен Шупу. Він не містить ілюстрацій чи прикладів уживання слів, проте є першим і єдиним українсько-китайським словником.

Linedict – англійсько-китайський словник, який містить у собі покрокову інструкцію з малювання ієрогліфів. Ця інструкція виконана в простій та зрозумілій формі, оскільки створена для дітей, але її сміливо можна використовувати і дорослим.

Фільми

Щоб вивчати китайську мову за допомогою фільмів, можна користуватись наступними сайтами:

Good Drama – містить багато фільмів англійською мовою з китайськими субтитрами, до того ж, різноманітних жанрів.

Learn Chinese from Movies – англомовний сайт, який містить опрацьовані шматочки фільмів для кращого запам’ятовування лексики.

Zhonwenmovies – на цьому сайті можна переглядати різні телешоу англійською мовою з китайськими субтитрами.

YouTube-канали

Learn Chinese with Litao – англомовні уроки від носія мови, який навчає граматики та лексики. Всі уроки поділено за рівнями.

A Chinese Song Lesson – англомовний канал, де авторка навчає розмовної китайської за допомогою пісень. Такий метод допомагає поєднувати приємне з корисним.

china1 (1)eChineseLearning – цікавий англомовний канал, на якому уроки проводять діти. Тут можна освоїти китайську від нуля до рівня С1. Окрім звичної китайської, можна навчитись також сленгу та скорочень, які використовують самі китайці. Ресурс використовують жителі більш ніж 100 країн світу.

Мобільні програми

Якщо ж хочеш вивчати китайську у вільний час зі свого смартфона, то найзручніше це робити за допомогою мобільних застосунків:

Duolingo. Програма, яка в ігровій формі допомагає вивчати різні мови, серед них і китайську. На випадок, коли не буде доступу до інтернету, можна завантажити декілька офлайн-уроків.

Доступний для Android та iOS.

Memrize. Сервіс створено для того, щоб поєднувати корисне з приємним. Тому тут можна вивчати нові слова за допомогою міні-ігор.

Доступний для Android та iOS.

Anki. За допомогою цієї програми можна вивчити не лише базовий словниковий запас, а й певні спеціалізовані теми: медицину чи географію, наприклад. Тут зібрано різноманітні уроки для вивчення специфічної термінології, необхідної в навчанні чи роботі.

Доступний для Android та iOS.

china2 (1)HelloHSK. За допомогою цього застосунку можна підготуватись до HSK – стандартизованого кваліфікаційного іспиту з китайської мови для тих, що не є носіями мови. Це китайський аналог TOEFL, а його результати дійсні у всіх країнах світу.

Доступний для Android та iOS.

Pin Pin. Програма, що допоможе тренувати свою вимову. Всі завдання супроводжуються аудіоматеріалами та значно спрощують освоєння фонетики.

Доступний лише для iOS.

Тести

Якщо ж ти хочеш перевірити свій рівень знань, то радимо потренуватись за допомогою тестів.

Zhtookit – тут можна повторити або повчити слова та ієрогліфи завдяки практичним тестам різної складності.

ESL – сайт для практикування лексики й граматики. Тут можна виконувати різноманітні завдання, як-от заповнення прогалин у реченнях чи складання діалогів, які допоможуть практично освоїти потрібний матеріал.

Джерело: http://studway.com.ua/vivchiti-kitaisku/