У здоровому тілі здоровий дух!

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

У рамках відзначення цього дня працівниками факультету розроблено рекомендації щодо попередження порушень опорно рухового апарату та покращення його роботи.

 

Робіть ці вправи по 5 разів двічі на день. Протягом першого тижня виконуйте тільки перші три вправи, інші слід додати пізніше:

 1. Повільно нахиліть голову вперед, наскільки зможете. Потім відхиліть назад – теж до упору.
 2. Неспішно повертайте голову з боку в бік, як можна далі.
 3. Схиліть голову на плече, не піднімаючи його назустріч. Потім до іншого плеча.
 4. Упріться руками в лоб і нахиляйте голову вперед, долаючи опір. Тримайте так близько п’яти секунд. Перемістіть руки на потилицю і відхиляйте голову з опором. Схожим чином робіть нахили голови вліво і вправо.
 5. Візьміть в руки вагу 1,5-2 кг, тримайте її у руках вздовж тіла, повільно потискайте плечима.

Далі будемо розслабляти м’язи спини та попереку:

 1. Встаньте рівно, покладіть руки на пояс. Підніміть праве плече, опустіть. Те ж зробіть з лівим плечем.
 2. Опустіться навкарачки, впираючись у підлогу колінами та долонями. Підборіддя притисніть до грудей. Тепер прогніться спиною вгору, округляючи її.
 3. Та ж вправа, але в положенні стоячи: руки покладіть на пояс, лікті поверніть вперед. Притисніть підборіддя до грудей і округлюйте спину, прогинаючи її назад.
 4. Ляжте на живіт, підкладіть руки під стегна, випряміть і зведіть разом ноги. Відірвіть ступні від землі, намагаючись підняти їх якомога вище. Утримуйте їх в максимальному положенні до рахунку «два» і повільно опускайте.
 5. Продовжуйте лежати на животі, але руки зчепіть у замок за спиною. Піднімайте голову і відривайте плечі від підлоги, витягаючи долоні в напрямку ступень. Утримуйте максимальне положення до рахунку «два» і повільно опускайте.
 6. Поверніться на спину. Руками підтягніть коліна до грудей. Нагній голову до колін. Побудьте в такій позі кілька секунд, потім розслабтеся.

Маємо надію, що всі ці вправи стануть вам у пригоді.

Будьте здорові!

Автор: Слатвінська А.А.

Друк