ТИЧИНІВСЬКІ ЧИТАННЯ: «ПАВЛО ТИЧИНА У ВИМІРІ СУЧАСНОСТІ»

7 лютого на факультеті дошкільної та спеціальної освіти студенти дикламували вірші громадського діяча Павла Тичини. Для сучасників він лишається далеко непізнаною особистістю. Його багатогранність, нагадає найяскравіші епізоди життя, а також сильні та ніжні рядки Тичинівських поезій.

Доля обдарувала його багатьма талантами і багатьма бідами, що породило суперечливе ставлення до поета. Сьогодні є чудова нагода глибше пізнати цю особистість, прочитати його вірші та відчути їх по-своєму.

Справді його поезія вражає майстерністю художнього слова, мелодикою. Не дивно, що деякі вірші Тичини стали піснями. Його пейзажна лірика “малює” перед читачами неймовірні картини природи. Інтимна лірика напрочуд ніжна, трепетна, хвилююча, грає різнобарв’ям почуттів кохання – від захоплення до болю. Громадянська – доволі контрастна.

Зважаючи на такі рядки в біографії Тичини, наприклад, у ЗМІ можна зустріти ототожнення його з “чорним ангелом”. До речі, ангельського – білого – в ньому вистачало: до прикладу, він охоче підтримував молодих митців, запрошував їх до себе на гостини, давав поради, та й загалом допомагав людям, які йому симпатизували.

Павло Тичина –  був,  є і буде для нас не лише особливим, а й мірилом багато в чому. Для нас його поезія проста і рідна, улюблена і зрозуміла.  По закінченню дикламування  віршів, Павла Тичину вшанували хвилиною мовчання.