ЦІННИЙ ПОДАРУНОК УНІВЕРСИТЕТУ ЗРОБИЛА НАША ВІДОМА ЗЕМЛЯЧКА

Відома у широких мистецьких колах наша землячка Жанна Шевченко як куратор від Національної спілки художників України побувала у нашому університеті із почесною і відповідальною місією. Вона ознайомилась із роботою МАН народного мистецтва при УДПУ (керівник — Володимир Лопушан). Художниця цікавилась наміченими планами з виконання одного із пріоритетних завдань позашкільної освіти молоді у системі Малої академії наук — виявлення і подальший розвиток обдарованих учнів, сприяння та підтримка їх інтересів і творчих досягнень.

Жанна Шевченко у співпраці із Асоціацією колекціонерів України упродовж 33 років збирала вишивки різних районів і областей України, яким притаманні свої локальні особливості, що виявляються у композиції, колірній гамі, засобах шитва. Ця копітка багатолітня робота була впорядкована і видана у гарно ілюстрованому альбомі, один примірник якого Жанна Шевченко презентувала ректору Олександру Безлюдному з тим, щоб поповнити цим серйозним виданням бібліотеку університету. Бібліотека — це той підрозділ навчального закладу, де кожен охочий зможе ознайомитись із цінним і цікавим альбомом, скористатися ним при виконанні творчих завдань, а при необхідності і скопіювати.

Довідково

Жанна Шевченко народилась 1960 року в місті Умань. Закінчила відділення реставрації Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА (КДХі) в 1985 році. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Реставрувала визначні сакральні та світські пам’ятки нерухомої і рухомої культурної спадщини. Створила серію ілюстрацій до словників: «Народна деревообробка в Україні», «Українська народна тканина». Учасник чисельних виставок і міжнародних пленерів. Член Національної спілки художників України з 2002 року. Заслужений працівник культури України.