ТРЕНІНГ «КОМАНДНА ВЗАЄМОДІЯ ФАХІВЦІВ В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ»

02 листопада 2019 р. викладачі кафедри спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відвідали тренінг «Командна взаємодія фахівців в інклюзивному освітньому просторі», який провела Зоряна Павлівна Ленів, фахівець в галузі логопедії та інклюзії, лектор та експерт он-лайн курсу з інклюзивного навчання для вчителів, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри логопедії та логопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. На тренінгу розглядалися наступні питання:

1. Діти та їх особливі освітні потреби: визначення, особливості, ресурси.
  2. Умови забезпечення інклюзивного освітнього простору.
  3. Педагогічні технології інклюзивного навчання:

– спільного викладання;

– педагогічного асистування;

– складання ІПР;

– адаптації та модифікації навчально-методичного забезпечення;

– диференційованого викладання;

– індивідуального оцінювання;

– моніторингу та самомоніторингу;

– арт-терапевтичні;

– коучингово-фасилітативні.

1. Роль і функції кожного члена команди.
  2. Особливості взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу закладу освіти.
  3. Співпраця з батьками як повноправними членами команди.
  4. Прийоми досягнення консенсусу в команді.

На тренінгу були присутні керівники та працівники ІРЦ, практичні психологи, вчителі, викладачі, батьки дітей з особливими освітніми потребами.

Учасники тренінгу мали можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом, обговорити всі новинки та особливості дефектології, спеціальної та інклюзивної освіти. По завершенню тренінгу всі учасники отримали сертифікат!