СЕМІНАР«ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДИТИНИ ЯК КРИТЕРІЙ ЯКОСТІ ОСВІТИ»

27 вересня 2017 року відбувся Регіональний науково-методичний  семінар для науковців, викладачів, практичних працівників і студентів «Психологічне благополуччя дитини як критерій якості освіти», організований кафедрою психології та педагогіки розвитку дитини

Основними напрямами роботи семінару були:

Соціальне самопочуття суспільства як чинник формування життєвого світу дитини.

• Педагогічний супровід дитини з проблемами розвитку.
  • Використання інноваційних технологій для забезпечення психологічного здоровя дітей.
  • Психологічна допомога дитині у сучасних реаліях.
  • Середовище як екосоціальний ресурс психологічного благополуччя особистості.

Мета семінару – визначення сучасних акцентів психологічного благополуччя особистості, вікових аспектів, чинників та умов забезпечення психологічного благополуччя дитини в освітньому просторі.

З вітальним словом виступила заступник декана з наукової роботи факультету дошкільної та спеціальної освіти, викладач кафедри спеціальної освіти Анна Анатоліївна Чередник

Виступаючі пленарного засідання:

Світлана  Іванівна Семчук, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти, з темою виступу: «Комп’ютерне середовище як фактор психологічного впливу на особистість»

Леся  Петрівна Карнаух, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини, з темою виступу: «Стреси в професійній діяльності педагогів та шляхи їх профілактики»

Оксана Олександрівна Авраменко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини, з темою виступу: «Фактори психологічного благополуччя особистості»

Ірина Юріївна Підлипняк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини, з темою виступу: «Психологічна допомога дітям розлучених батьків»

Наталія Анатоліївна  Мурзак, психолог, Уманський навчально-виховний комплекс №1 «Дошкільний навчальний заклад – Загальноосвітній навчальний заклад I ступеня», з темою виступу: «Особливості емоційного благополуччя дитини дошкільного віку»

Наталія Дмитрівна Трофаїла, аспірант, з темою виступу: «Вплив сім’ї на емоційне благополуччя дитини»

Наталія Аркадіївна  Дудник, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри психології та педагогіки розвитку дитини, завідувач дошкільним навчальним закладом ясла-садок комбінованого типу №12 «Золота рибка», з темою виступу: «Задоволення потреб населення щодо дошкільної освіти шляхом створення інклюзивної групи»

Цікавими формами роботи з учасниками семінару були:

• перегляд фільму «Такі як ми» (Дудник Н.А.);
  • проведення тестування «Стабільність психічного здоров’я» (Авраменко О.О.);
  • проведення психодіагностичних та психокорекційних вправ, спрямованих на емоційну сферу дітей дошкільного та шкільного віку

«М’які лапки», «Дихаючі вправи» (Мурзак Н.А.).