Регіональний навчально-методичний семінар «Особливості навчання та виховання дітей з порушеннями слуху: історія та сучасність»
25 вересня 2024 року на базі Освітньо-наукового центру Сімейно-центрованих практик в рамках Міжнародного тижня глухих людей у змішаному форматі відбувся Регіональний навчально-методичний семінар.
З вітальним словом до учасників семінару звернулась в.о. завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Марина ЛЕМЕЩУК, яка розповіла про важливість даного заходу та побажала учасникам плідної роботи і гарних результатів.
Також до аудиторії звернулась керівник Освітньо-наукового центру Сімейно-центрованих практик Людмила ЧЕРНІЧЕНКО, яка ознайомила здобувачів, що ці заходи вітають участь всіх членів спільнот глухих, в тому числі їх сім’ї, професійних та акредитованих перекладачів жестової мови, однолітків, а також участь різних зацікавлених сторін, таких як національні уряди, національні та міжнародні правозахисні організації, і організації людей з обмеженими можливостями.
Модератор семінару Дар’я Хрипун наголосила на тому, що тема Міжнародного тижня глухих у 2024 році – «Підтримуємо право на жестову мову» та представила, що нещодавно до назви заходів внесені зміни: за рішенням XVI Генеральної Асамблеї Всесвітньої федерації глухих (ВФГ) з 2021 року змінено назву Міжнародного тижня глухих на Міжнародний тиждень глухих людей (IWDP).
Основними напрямами регіонального науково-практичного семінару стали такі питання:
- Історичні аспекти у навчанні дітей з порушеннями слуху. Погляди видатних сурдопедагогів на навчання та виховання дітей з порушеннями слуху.
- Інклюзивна освіта для дітей з порушеннями слуху.
- Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі дітей з порушеннями слуху.
- Психологічні аспекти інтеграції в суспільство осіб з порушеннями слуху.
До виступів були запрошені відомі практики, а саме: вчитель-дефектолог, сурдопедагог Комунального закладу «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1» Оксана МОЛОЧ та вчитель початкових класів, вчитель-дефектолог Комунального закладу «Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради» Лейлі БЕКНАЗАРОВА, які поділились практичним досвідом роботи із дітьми, які мають порушення схуху та навчаються в навчально-ребілітаційних центрах.
Велика подяка організаторам семінару за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини. Абсолютно унікальна і виправдана ідея, що всі учасники семінару мали змогу подискутувати із практиками.