Новини, події, оголошення

22.05.2024 р. в цікавій та доброзичливій атмосфері відбувся Регіональний науково-практичний семінар на тему: «Шляхи реалізації практичної підготовки здобувачів вищої освіти в умовах сьогодення», модератори заходу: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Підлипняк Ірина Юріївна та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Дука Тетяна Миколаївна.

На семінарі було розглянуто актуальні питання практичної підготовки сучасного фахівця, а саме:

Педагогічний супровід практичної підготовки студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта

Педагогічна практика як засіб професійного самовизначення студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта

Сучасні аспекти співпраці зі стейкхолдерами як необхідна умова якісної практичної підготовки майбутніх педагогів

Використання інформаційно-комунікативних технологій та мультимедійних засобів у процесі практичної підготовки фахівців дошкільної, початкової та спеціальної освіти.

Учасників та гостей семінару було понад 60 осіб, серед яких науково-педагогічні працівники: Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради», комунального закладу Білгород-Дністровського педагогічного фахового коледжу; педагогічні працівники закладів дошкільної освіти м. Умані: №4, №5, №12, №18, №25, №28, №31, №33, №34; Уманської початкової школи № 1, закладу дошкільної освіти №1 «Ромашка» загального розвитку Христинівської міської ради Черкаської області, комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради, комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №368 загального типу Дніпровського району м. Києва, приватних Центрів розвитку дитини м. Умані, здобувачі вищої освіти.

Захід розпочала з вітальним словом декан факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Попиченко Світлана Сергіївна.

Відповідальна за стажування студентів та керівник практик по університету, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Світлана Олександрівна Роєнко ознайомила присутніх із доповіддю на тему «Роль стейкхолдерів у забезпеченні практичної підготовки майбутніх фахівців».

З особливостями співпраці факультету дошкільної та спеціальної освіти з базами педагогічних практик ознайомила присутніх відповідальна по практиці по факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Дука Тетяна Миколаївна.

Сучасні умови розвитку вітчизняної освіти потребують постійного діалогу, плідної взаємодії нашого факультету та стейкхолдерів. Адже працедавці зацікавлені в отриманні висококваліфікованих педагогів, що відповідають суспільному замовленню.

Як створити безпечне освітньє середовище закладу дошкільної освіти в умовах сьогодення ознайомила присутніх Моложанова Інна Миколаївна, завідувач дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу №28 м. Умань.

Змістовними та корисними рекомендації для покращення організації практики студентів поділилася вихователь-методист дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу № 18 м. Умані Денисенко Тетяна Анатоліївна та презентувала авторські мультфільми за творами В.О. Сухомлинського як засіб соціального становлення дошкільника.

Як мотивувати дітей до навчання та зробити освітній процес цікавим, як навчати працювати в активній взаємодії з іншими та розвивати здатність до рефлексії і самооцінки, стимулювати ініціативу, розвивати творчі здібності, створити умови для самореалізації кожної особистості, формувати компетенції націлили усіх присутніх вихователь-методист дошкільного навчального закладу ясел-садка комбінованого типу № 31 м. Умані Шевцова Світлана Василівна та вихователь цього ж закладу Макрушина Наталія Василівна та виступили з доповіддю на тему: «Сучасний вимір професійного розвитку педагога (за міжнародним проєктом «Сприяння освіті»)».

Доповідачі презентували основні аспекти парціальної програму розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» у межах проєкту «Сприяння освіті» від команди The LEGO Foundation.

Спікери побудували роботу таким чином, щоб якнайширше показати можливості LEGO та перспективи його використання в освітньому просторі.

Практичними рекомендаціями та цікавими іграми і вправами поділилася викладач-стажист кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, бізнес-леді та стейкхолдер Цибулько Анна Олександрівна. Тема доповіді «Мнемотехніка в онлайн  роботі логопеда».

Зі своїми практичними напрацюваннями поділились і наші здобувачі:

Студентка 504 групи освітнього ступеня «магістр» спеціальності 016 Спеціальна освіта, яка вже працює на посаді логопеда Kids Club Owl-приватного дитячого центру «Сова» Вдовенко Анна, познайомила присутніх з тим як використовувати мультиплікаційні презентації у корекційно-розвитковій роботі в закладі дошкільної освіти.

Як справлятися з негативними психічними станами у дітей старшого дошкільного віку в умовах війни продемонструвала студентка ІІІ курсу 311 групи Спеціальності 012 Дошкільна освіта, голова студентського самоврядування Майданюк Світлана.

Цікаві вправи та прийоми продемонстрували та провели з учасниками семінару студенти ІІ курсу 211 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта денної форми навчання Ляшенко Анастасія та Решетник Наталія.

Дякуємо усім доповідачам та учасникам заходу за корисну інформацію, цікаві форми та методи роботи, які можуть послугувати нашим здобувачам як під час практичної підготовки, так і під час професійного становлення!