ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ “СВЯТО ЗЛУКИ. ПОЛІТИКА ПАМ’ЯТІ”

22 січня українці відзначають важливе національне свято – День Соборності України. Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу. Остаточне ухвалення Акту злуки планувалося на засіданні першого українського парламенту, але історія розпорядилася так, що цей парламент так ніколи й не було скликано. Офіційно це свято відзначається лише протягом останніх кількох років, хоча Акт злуки відіграв надзвичайно важливу роль, визначивши на подальше розвиток нашої країни. Це був перший за останні років шістсот рішучий крок нашого народу до об’єднання.

У межах відзначення 100-річчя підписання Акту злуки та святкування національного свята Дня Соборності України  22.01.2019 о 12-00 год. на факультеті дошкільної та спеціальної освіти в 320 ауд. було проведено перегляд документального фільму “Свято Злуки. Політика пам’яті”, організований заступником декана факультету з виховної роботи – Кравчук Нелею Павлівною.

У кіноперегляді брали участь викладачі факультету.

З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, професор, декан факультету дошкільної та спеціальної освіти Демченко Ірина Іванівна, яка привітала всіх зі святом та висловила щиру надію на те, що нероздільна самостійна держава Україна буде процвітати на благо і щастя всього її народу і кожен із нас буде прикрашати її власними здобутками.

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!