НЕТРАДИЦІЙНІ МЕТОДИ ЛОГОПЕДИЧНОЇ РОБОТИ
Факультет дошкільної та спеціальної освіти активно приймає участь у різноманітних наукових заходах, що проходять на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичина та поза його межами: Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Камянець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, Комунальному вищому навчальному закладі «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка» та ін.
Гарною традицією стала організація Регіонального науково-практичного семінару «Нетрадиційні методи терапії в логопедичній роботі» (відповідальна за організацію к.п.н, доцент Бегас Л.Д.).
До участі запрошуються студенти, викладачі та практичні працівники із закладів дошкільної освіти, навчально-реабілітаційних та інклюзивно-ресурсних центрів та обговорюються найактуальніші питання щодо використання нетрадиційних методів у логопедичній роботі.
На семінарах цікавими вправами діляться досвідчені логопеди міста та району, молоді спеціалісти, які навчалися або ж навчаються на факультеті дошкільної та спеціальної освіти та пов’язують свою роботу із роботою з дітьми з порушеннями мовлення. Адже логопедія як наука на сьогодні безумовно стає все більш необхідною та вкрай важливою, адже статистика свідчить про те, що кількість дітей із особливими освітніми потребами, нажаль, з кожним роком збільшується.
Саме тому логопеди повинні спиратися як на класичні методи роботи із дітьми, так і використовувати інноваційні та нетрадиційні засоби корекції мовлення дітей дошкільного віку.