НАШІ ДІТИ – ЦЕ ПРОМІНЬ СОНЦЯ

Жовтень – місяць поширення інформації про синдром Дауна у світі.

Вже традиційно у жовтні проводяться різноманітні заходи, метою яких є інформування суспільства про цю найпоширенішу генетичну аномалію і, так би мовити, знайомство суспільства з людьми з додатковою хромосомою.

Їх називають «діти сонця». Ці хлопчики і дівчатка, за словами педагогів, надто чутливі, вразливі та відкриті навколишньому світу. Діти з синдромом Дауна – скільки їх народжується в Україні? Яке майбутнє цих дітей?

За статистикою, на 800-1000 немовлят одна дитина народжується з синдромом Дауна. Щороку в Україні на світ з’являється від 300 до 400 таких малюків. Майже кожну третю дитину залишають у пологовому будинку. Хвороба Дауна – це генетична патологія. «Така дитина може народитися в абсолютно здорових батьків. Як правило, це пов’язано з однією зайвою 21-ою хромосомою, тобто із хромосомним дисбалансом. У кожної людини 46 хромосом, а в людини з типовою формою хвороби Дауна – 47, 95% випадків патології не передається в спадок».