Найближчим часом буде змінено механізм забезпечення якості освіти.

З наступного року вищі навчальні заклади боротимуться за ресурси, які держава виділяє на освіту

Державне замовлення буде розподілятися між тими вищими навчальними закладами, що дають якісну освіту.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів щодо імплементації Закону “Про вищу освіту”.

Найближчим часом буде змінено механізм забезпечення якості освіти. Державне замовлення буде розподілятися між тими вищими навчальними закладами, що дають якісну освіту. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів щодо імплементації Закону “Про вищу освіту”.

“Державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту. Іншими шляхами ми не вирішимо проблему, як забезпечити якість освіти і зменшити кількість вузів, які є неефективними і видають папірці під назвою “диплом”, – підкреслив Глава Уряду.

За словами Арсенія Яценюка, який також є одним із розробників нового закону, наступного року почне працювати Агентство забезпечення якості освіти. Прем’єр зазначив, що через це Агенство керівники ВНЗ “будуть боротися за значні ресурси, які держава виділяє на освіту”.

Він також повідомив, що до парламенту буде внесений законопроект про єдиний стипендійний фонд.

“Стипендії потрібно платити тим, кому треба платити. Стипендія – це не соціальна пільга – це стимул. Наша пропозиція – створити єдиний стипендійний фонд і прийняти рішення про те, яким чином, кому і на яких підставах виплачувати стипендії”, – зазначив глава уряду.

Яценюк підкреслив, що для того, аби забезпечити якісну вищу освіту, “випускника треба підготувати в дошкільній і середній школі”.

“Закон про освіту як таку, дошкільна, середня і професійно-технічна освіта – це фундамент для якісного приміщення, яке називається “вища освіта”. А як немає фундаменту – це картковий будинок”, – зауважив прем’єр.

“На вас дивляться мільйони. Два мільйони студентів навчаються у вищих навчальних закладах. Від того, як ви думаєте, яку позицію ви займете, залежить майбутнє країни. Прошу, щоб разом із вами, усвідомлюючи свою відповідальність, ми зробили все, аби українське майбутнє, українська молодь, отримали належну, якісну і потужну освіту. У нас є все для цього. Основне – воля і бажання, яких нам також не відбавляти”, – сказав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, звертаючись до керівників вищих навчальних закладів.

Друк