МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖЕСТОВИХ МОВ

            Міжнародний день жестових мов ухвалено на 72-й сесії Генеральної Асамблеї Орга­нізації Об’єднаних Націй 19 груд­ня 2017 року і відзначається щороку 23 вересня, починаючи з 2018 року.

             Дата 23 вересня була обрана не випадково, адже саме у цей день 1951 року у Римі (Італія ) була заснована Всесвітня фе­дерація глухих (ВФГ), яка натепер об’єднує понад 70 мільйонів глухих людей у всьому світі та 135 на­ціональних асоціацій глухих.

            Однією з головних ці­лей ВФГ є збереження жестових мов та культури глухих як передумов реалізації прав людини для глухих осіб.

             Метою Міжнародного дня жестових мов є підвищення обізнаності суспільства про жестові мови та посилення стату­су жестових мов.

             Завдяки сучасним технологіям послуга надання допомоги перекладача жестової мови  в теперішніх умовах стала доступною для всіх.

             В Україні ця корисна послуга під назвою «Сервіс УТОГ» створена відділом зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Центрального правління УТОГ. Послуги перекладу надаються всім, хто звернувся, БЕЗКОШТОВНО.

             Користь від такої допомоги є не лише особам з порушеннями слуху, а й чуючим людям, які повинні порозумітися з ними, щоб надати їм необхідну допомогу: медикам, працівникам соціальних служб,  поліції тощо.

Друк