Новини, події, оголошення

29 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ АРТ-ТЕРАПІЇ “ART-PRAKTIK”

   16 березня, вперше в Умані, в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, на базі факультету дошкільної та спеціальної освіти і факультету соціальної та психологічної освіти відбувся 29 Міжнародний фестиваль арт-терапії «Аrt-praktik».

   Захід було організовано спільно з Східно-українською асоціацією арт-терапії (м. Київ),  Всеукраїнською тренінговою компанією «Основа» (м. Київ) та Тренінговим центром Олени Тараріної (м. Київ) а також за підтримки ректорату Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

   Фестиваль «Аrt-praktik» – це унікальна подія в сфері психології і педагогіки України, мета якого полягала у розвитку професійної культури як майбутніх фахівців, так і досвідчених психологів, педагогів, соціальних працівників, логопедів, дефектологів засобами мистецтва у творчій діяльності.

   Цей простір для творчості та професійного розвитку було створено фахівцями в галузі арт-терапії – висококваліфікованими тренерами з різних  куточків нашої країни та зарубіжжя: Київ, Одеса, Біла Церква,  Умань, Ашгабат та ін.

   У фестивалі взяли участь 270 учасників серед яких були психологи, учителі, вихователі, соціальні працівники, викладачі, студенти, спеціалісти у сфері управління персоналом, медичні працівники, тренери та всі ті, хто творить себе як особистість.

   Фестиваль відкрила проректор з гуманітарних питань  Ревнюк Наталія Іванівна, яка поздоровила всіх учасників з відкриттям Міжнародного фестивалю арт-терапії «Аrt-praktik» і переказала слова вітання від ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, професора Безлюдного Олександра Івановича.

   До вітального слова приєдналася начальник відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради Вдовиченко Наталія Вікторівна. Вона зазначила, що  Міжнародний фестиваль «Аrt-praktik» є надзвичайною подією для міста й Університету, а також побажала учасникам фестивалю творчої і плідної роботи.

   Музичний подарунок учасникам фестивалю від факультету мистецтв презентували:

– народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» з хореографічною композицією «Українські самоцвіти» (керівник – Сергій Куценко);

– народний аматорський колектив «Софія» (керівник – Василь Семенчук) з українськими народними піснями в обробці Василя Семенчука «Ой ти, дубе» та «В’язанка»;

– народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» з хореографічною композицією «Матір Дана» (керівник – Людмила Андрощук).

   Офіційну частину фестивалю продовжила сертифікований арт-терапевт, бізнес-тренер, коуч, президент Східно-української асоціації арт-терапії, організатор міжнародних фестивалів, автор книг, метафоричних карт, трансформаційних ігор, телеексперт, практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук Тараріна Олена Володимирівна. Вона подякувала за теплий прийом і представила тренерів арт-терапевтів, які коротко презентували свої авторські програми.

 

             

   Протягом дня  кожен учасник фестивалю мав можливість взяти участь у п’яти лінійках майстер-класів: мотиваційні тренінги, фелт-терапія, колажування, ізо-терапія, метафоричні асоціативні карти, мандалотерапія, food-art, метафоричні асоціативні кулі, кінотерапія, тілесно-орієнтована терапія, метафоричні ігри, арт-коучінг, казкотерапія, та ін. Дев’ятнадцять тренерів щиро поділилися унікальними авторскими техніками, новинками в галузі арт-терапії, секретами мотивування і натхнення для щастя, арт-терапевтичним інструментарієм в роботі логопеда, інноваційними напрямками в роботі з дітьми, батьками і педагогами. Кожен майстер-клас було організовано в стилі «бери та впроваджуй».

   Учасники фестивалю також мали можливість ознайомитись з новинками фахової літератури, придбати вироби ручної роботи Hand Made, особисто познайомитись із авторами книг та майстрами, обмінятися досвідом, цікаво та корисно провести час у творчій атмосфері.