МЕТОДИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ «ДЕНЬ ПСИХОЛОГА В УКРАЇНІ»
Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.
Психологія − це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.
Іноді говорать, що психологія − це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, так як це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія, як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля − це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей його психіки та поведінкових характерів. Прагнення людини підмінити властиву йому духовність психологічними доктринами, як правило може привести його у глухий кут, проте якщо не змішувати ці два поняття, то наука психологія може виявитися вельми корисна. На практиці в багатьох областях людської життєдіяльності вже давно застосовуються численні напрацювання і спостереження, які стали доступні завдяки науці психології. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.
24.04.2023р. зі студентами 213 групи був проведений методичний дайджест, присвячений Всеукраїнському дню психолога (23.04.2023р.). В процесі якого був здійснений стислий огляд періодичних наукових видань, підбірка головних новин та публікацій у галузі «Психологія», серед яких:
«Актуальні проблеми психології». Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. Започаткований у 2003 р. рішенням Вченої ради Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.
«Психологія». Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Психологія − це науковий, рецензований, академічний журнал відкритого доступу.
«Психологічний журнал». Засновником науково-практичного «Психологічного журналу» є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. «Психологічний журнал» зареєстований як друкований засіб масової інформації (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації – серія КВ № 23377-13217 від 24.05 2018 року).
«Психологія і особистість». Засновники: Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка; Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, рік заснування: 2011.
Фаховий журнал «Психологічний часопис». Редакційна рада фахового журналу «Психологічний часопис» Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України та головний редактор журналу академік С. Д. Максименко.
«Габітус» – це періодичний науковий фаховий журнал, заснований у 2016 році Причорноморським науково-дослідним інститутом економіки та інновацій і публікує результати теоретичних та емпіричних наукових досліджень у сфері соціології та психології (Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ: КВ № 22415-12315Р від 22.11.2016 року) та багато інших.
У професійне свято «День психолога» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших шанованих і завжди корисних психологів і бажаємо їм міцного здоров’я і простого людського щастя – частіше бути в колі люблячої родини і радіти життю, тому що воно, як відомо, прекрасне!